Перш ніж відповісти на ваше запитання зазначу наступне. Враховуючи наявність у вас дітей від шлюбу, шлюб може бути припинений:
-внаслідок його розірвання за спільною заявою подружжя на підставі рішення суду, відповідно до ст. 109 СК;
-або внаслідок його розірвання за позовом одного з подружжя на підставі рішення суду (ст. 110 Сімейного Кодексу).
Стаття 109 СК:
1. Подружжя, яке має дітей, має право подати до суду заяву про розірвання шлюбу разом із письмовим договором про те, з ким із них будуть проживати діти, яку участь у забезпеченні умов їхнього життя братиме той з батьків, хто буде проживати окремо, а також про умови здійснення ним права на особисте виховання дітей.
2. Договір між подружжям про розмір аліментів на дитину має бути нотаріально посвідчений. У разі невиконання цього договору аліменти можуть стягуватися на підставі виконавчого напису нотаріуса.
3. Суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що заява про розірвання шлюбу відповідає дійсній волі дружини та чоловіка і що після розірвання шлюбу не будуть порушені їхні особисті та майнові права, а також права їхніх дітей.
4. Суд постановляє рішення про розірвання шлюбу після спливу одного місяця від дня подання заяви. До закінчення цього строку дружина і чоловік мають право відкликати заяву про розірвання шлюбу.
Ст. 110 СК:
1. Позов про розірвання шлюбу може бути пред'явлений одним із подружжя.
2. Позов про розірвання шлюбу не може бути пред'явлений протягом вагітності дружини та протягом одного року після народження дитини, крім випадків, коли один із подружжя вчинив протиправну поведінку, яка містить ознаки кримінального правопорушення, щодо другого з подружжя або дитини.
3. Чоловік, дружина мають право пред'явити позов про розірвання шлюбу протягом вагітності дружини, якщо батьківство зачатої дитини визнане іншою особою.
4. Чоловік, дружина мають право пред'явити позов про розірвання шлюбу до досягнення дитиною одного року, якщо батьківство щодо неї визнане іншою особою або за рішенням суду відомості про чоловіка як батька дитини виключено із актового запису про народження дитини.
5. Опікун має право пред'явити позов про розірвання шлюбу, якщо цього вимагають інтереси того з подружжя, хто визнаний недієздатним.
Таким чином є декілька способів припинення шлюбу. У кожного є свої переваги. Але лише Вам вирішувати як це зробити. В більшості випадках, люди звертаються з позовом про розірвання шлюбу (ст. 110 СК). Для цього непотрібно долучати договір про те з ким із них будуть проживати діти, а також нотаріально посвідчений договір про розмір аліментів на дитину.
Відповідаючи на ваше запитання зазначу, що спільна заява подружжя до суду про розірвання шлюбу складається або вами особисто або за допомогою юристів, адвокатів. Договір про розмір аліментів-як ви вже здогадалися у нотаріуса. Письмовий договір про те, з ким із вас будуть проживати діти, яку участь у забезпеченні умов їхнього життя братиме той з батьків, хто буде проживати окремо, а також про умови здійснення ним права на особисте виховання дітей - складється вами, юристом, адвокатом, або нотаріусом.
______________
C ув. Виталий,
по вопросам предоставления юридической помощи обращайтесь по тел.0955704059