Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Конфлікт інтересів у співвласності нерухомості

1
23:09, 20.09.2024
Конфлікт інтересів у співвласності нерухомості
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я є співвласником житлового будинку разом зі своїм старшим братом. Наш батько був головним власником, але після його смерті ми обидва успадкували будинок на рівних правах. Проте, останнім часом виникли серйозні розбіжності між нами щодо того, як краще використовувати майно. Я хотів би перетворити будинок на готельний комплекс, але мій брат наполягає на тому, щоб здати його в оренду. Ми не можемо дійти згоди, і це призвело до того, що ми обидва втратили велику суму грошей через невикористання майна. Які юридичні кроки я можу зробити, щоб вирішити цю ситуацію в мою користь? Чи можу я змусити його продати мені свою частку? Які мої права і обов'язки в цій ситуації, і як я можу захистити свої інтереси на законодавчому рівні?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
00:05, 21.09.2024
Консультирует юрист: Светлана Приймак

У ситуації, коли ви є співвласником житлового будинку разом із братом і не можете дійти згоди щодо його використання, ви маєте кілька юридичних варіантів для вирішення конфлікту.

По-перше, відповідно до статті 356 Цивільного кодексу України, спільна власність може бути у формі спільної часткової або спільної сумісної власності. У вашому випадку йдеться про спільну часткову власність, оскільки кожен з вас отримав частки в спадщині.

По-друге, стаття 369 Цивільного кодексу України передбачає, що управління спільним майном здійснюється за згодою всіх співвласників. Якщо згоди досягти не вдається, ви можете звернутися до суду для вирішення питання про порядок користування майном.

Також, ви маєте право вимагати виділу своєї частки в натурі, якщо це можливо (стаття 364 Цивільного кодексу України). Якщо виділ не можливий, ви можете просити суд зобов'язати іншого співвласника виплатити вам компенсацію за вашу частку.

Щодо примусового викупу частки вашого брата, закон не передбачає прямої можливості змусити співвласника продати свою частку без його згоди. Проте, ви можете запропонувати йому укласти договір купівлі-продажу, і якщо він згоден, оформити угоду нотаріально.

Якщо розбіжності тривають і ви не можете використовувати майно ефективно, варто розглянути можливість продажу будинку третій особі з подальшим розподілом отриманих коштів, або ж звернутись до медіатора для допомоги в досягненні згоди.

Таким чином, ваші дії залежать від конкретних обставин і готовності до переговорів з братом. У разі потреби, рекомендовано звернутись за допомогою до кваліфікованого юриста для детальнішого аналізу ситуації та підготовки відповідних документів для суду.

______________
С ув. адвокат Светлана Приймак!

Сайт: //yurhelp.in.ua
Тел.: (67) 772-7922
Все консультации по телефону ПЛАТНЫЕ!
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы