Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Доступна іпотека розв’яже житлову проблему

Доступна іпотека розв’яже  житлову проблему

«У житлові довгобуди, які з’явилися з початком світової фінансової кризи вкладено значні кошти громадян. Запровадження дешевої іпотеки та залучення коштів для завершення таких об’єктів розв’яже житлову проблему не тільки для учасників нової іпотечної програми, а й для сотень інвесторів власного житла», — наголосив на урядовому брифінгу міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Анатолій Близнюк, коментуючи прийняття Кабінетом Міністрів програми «Доступне житло».

Він повідомив, що об’єкти житлового будівництва відбиратимуть та контролюватимуть місцеві органи влади, а їхній перелік затверджуватиме Міжвідомча комісія при Мінрегіоні. У програмі будуть задіяні банки І та ІІ групи відповідно до критеріїв Нацбанку. Це — 36 найбільших установ із розвиненою мережею місцевих відділень.

Як повідомляє прес-служба Мінрегіону, перший внесок позичальника становитиме не більше 25% від суми кредиту, максимальна ставка на момент видачі кредиту — 16% річних, з яких держава буде компенсувати 13%, тобто громадянин платитиме тільки 3% річних. Компенсація частини відсоткової ставки за кредитом проводитиметься місцевими органами влади на особистий рахунок людини через органи казначейства. Термін кредитування — 15 років, термін часткової компенсації — 10 років. Нормативна площа — 40 кв. метрів на одну людину або на сім’ю з двох осіб, плюс 18 кв. метрів на кожного наступного члена сім’ї, але не більше 58 кв. метрів.

Нормативна вартість 1 кв. метра житла встановлюється для: Києва — 7 тис. грн, Київської області, обласних центрів та Севастополя і Сімферополя — 5 тис. грн, інші населені пункти — до 4 тис. грн. Для населених пунктів, які розташовані у 15-кілометровій зоні від Києва, Севастополя, Сімферополя та обласних центрів, розрахункова вартість житла може бути збільшена на 10%. Допускається перевищення нормативної площі та розрахункової вартості житла не більш як на 25%.

Основні вимоги до потенційного учасника — необхідність поліпшення житлових умов і платоспроможність. Встановлено верхню і нижню межі платоспроможності для громадян-учасників програми. Верхня межа — середній максимальний річний дохід сім’ї з трьох осіб 400 тис. грн. Нижня межа — середній мінімальний річний дохід сім’ї з трьох осіб по Україні 55 тис. грн. У період отримання часткової компенсації квартира повинна бути основним місцем проживання позичальника. Людина не має право відчужувати або здавати в оренду квартиру протягом усього часу отримання державної компенсації.

Щоб взяти участь в програмі, потрібно звернутися в один з банків із переліку і подати мінімально необхідний набір документів. Після цього банк аналізує кожен об’єкт, розглядає можливість видачі кредиту і разом з відповідними підрозділами облдержадміністрацій відпрацьовує можливість отримання громадянином часткової компенсації за таким кредитом. Далі людина обирає конкретну квартиру в конкретному будинку (відібраному міжвідомчою комісією при Мінрегіоні згідно з пропозиціями місцевих держадміністрацій) і підписує два договори: один на купівлю квартири (учасник програми, банк, забудовник), другий — на виплату компенсації (учасник програми, банк, місцева державна адміністрація).Доступна іпотека розв’яже житлову проблему, автор —
Рейтинг статьи: 99% из 100 возможных. Голосов всего: 4. Отзывов пользователей: 2.

Источник: www.ukurier.gov.ua

Еще новости


Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы