Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Спадщина: як розподілити майно між спадкоємцями?

1
23:34, 25.09.2024
Спадщина: як розподілити майно між спадкоємцями?
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я недавно втратила свою матір, і залишилася її єдиною спадкоємцем. Виникла ситуація, коли необхідно розподілити її майно між родичами. Які кроки мені слід вжити для правомірного та справедливого розподілу спадщини? Чи потрібно складати заповіт, чи можна врегулювати це іншим шляхом? Які юридичні нюанси важливо врахувати в подібній ситуації, щоб уникнути конфліктів між спадкоємцями?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
00:11, 26.09.2024
Консультирует юрист: Светлана Приймак

В Україні питання спадкування регулюється Цивільним кодексом, зокрема розділом VI "Спадкове право". Якщо ваша мати не залишила заповіту, спадкування відбувається за законом. У цьому випадку ви, як єдина спадкоємиця першої черги (якщо інших спадкоємців першої черги немає), маєте право на всю спадщину (стаття 1261 Цивільного кодексу України).

Якщо ви бажаєте розподілити майно між іншими родичами, це можна зробити шляхом укладення договору про поділ спадщини. Такий договір може бути укладений між спадкоємцями після відкриття спадщини та прийняття її у встановленому порядку. Договір про поділ спадщини повинен бути нотаріально посвідчений (стаття 1273 Цивільного кодексу України).

Незалежно від наявності заповіту, для прийняття спадщини вам необхідно звернутися до нотаріуса за місцем відкриття спадщини з заявою про прийняття спадщини протягом шести місяців з дня відкриття спадщини (стаття 1270 Цивільного кодексу України).

Юридичні нюанси, які варто врахувати, включають:

1. Перевірка наявності інших спадкоємців, які можуть мати право на обов’язкову частку в спадщині (наприклад, неповнолітні, непрацездатні діти, непрацездатний чоловік або батьки, стаття 1241 Цивільного кодексу України).

2. У випадку, якщо спадщина включає нерухоме майно, потрібно провести оцінку та реєстрацію прав власності в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.

3. У випадку наявності заборгованостей спадкодавця, слід враховувати, що спадкоємці відповідають за борги спадкодавця в межах вартості отриманої спадщини (стаття 1282 Цивільного кодексу України).

Враховуючи всі ці аспекти, рекомендується звернутися до кваліфікованого юриста або нотаріуса для консультації та супроводу процесу спадкування з метою уникнення юридичних помилок і можливих конфліктів між родичами.

______________
С ув. адвокат Светлана Приймак!

Сайт: //yurhelp.in.ua
Тел.: (67) 772-7922
Все консультации по телефону ПЛАТНЫЕ!
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы