Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Спадщина після смерті батька

1
15:51, 20.09.2024
Спадщина після смерті батька
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я до вас звертаюсь з дуже складним і заплутаним питанням, яке стосується спадкових прав у нашій країні. Мій батько помер, залишивши після себе квартиру, автомобіль і значну суму грошей на банківському рахунку. Проблема в тому, що він був одружений на моїй матері, але вони давно жили окремо і не підтримували зв'язку. Він мав ще одну доньку від першого шлюбу, з якою він також не підтримував зв'язку. Але він був дуже близький зі своєю другою дружиною, з якою офіційно не був у шлюбі, але вони прожили разом багато років і мають спільну дитину. Як я розумію, за законом України всі ми є його спадкоємцями. Але я не знаю, як будуть розподілені його майно і гроші. Чи може його друга дружина претендувати на частку спадщини, хоча вони офіційно не були одружені? І як будуть розподілені майно і гроші між нами, його дітьми, якщо ми всі маємо різні ступені близькості з ним? Які мої права в цій ситуації і як я можу захистити свої інтереси?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
16:45, 20.09.2024
Консультирует юрист: Иван Сергеевич

Відповідно до законодавства України, питання спадкування регулюються Цивільним кодексом України (далі - ЦКУ). За загальним правилом, згідно з статтею 1216 ЦКУ, спадкування відбувається за заповітом або за законом. У вашому випадку, якщо заповіту немає, спадкування відбудеться за законом.

Згідно з статтею 1261 ЦКУ, до спадкоємців першої черги за законом відносяться: діти спадкодавця (включаючи народжених у шлюбі, позашлюбних за визнанням батьківства, усиновлених), той з подружжя, який його пережив, та батьки. Таким чином, якщо ваш батько не залишив заповіту, його діти (включаючи вас і доньку від першого шлюбу) та офіційна дружина є спадкоємцями першої черги.

Щодо другої дружини, якщо вони не були офіційно одружені, вона не є спадкоємцем за законом. Однак, якщо вони проживали разом як сім'я без реєстрації шлюбу, вона може претендувати на визнання фактичних шлюбних відносин через суд, що може вплинути на розподіл спадкового майна. Це питання може бути складним та вимагати доказів спільного проживання та ведення спільного господарства.

Розподіл спадщини між спадкоємцями першої черги відбувається в рівних частках, якщо інше не передбачено заповітом (стаття 1267 ЦКУ). Отже, майно (квартира, автомобіль, гроші) буде поділено порівну між всіма спадкоємцями першої черги.

Ваші права у цій ситуації полягають у тому, щоб вчасно подати заяву про прийняття спадщини до нотаріуса за місцем відкриття спадщини (впродовж шести місяців з дня смерті спадкодавця). Це передбачено статтею 1269 ЦКУ. Якщо інші спадкоємці оскаржують ваше право або виникають спори щодо розподілу майна, ви можете звернутися до суду для захисту своїх інтересів.

Рекомендується звернутися до кваліфікованого юриста для детального аналізу ситуації та надання правової допомоги, особливо якщо справа може вимагати судового розгляду.

______________
С уважением, Иван Сергеевич
top


Другие консультации


О надстройках
15:29, 24.11.2013

Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы