Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Спадщина: чи можливо заперечити заволодіння моєю частиною майна?

1
23:51, 30.09.2024
Спадщина: чи можливо заперечити заволодіння моєю частиною майна?
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я, як спадкоємець, дізнався, що один з співспадкоємців незаконно заволодів моєю частиною спадщини. Чи є юридичні шляхи для того, щоб заперечити його дії та відстояти свої права на спадщину? Які документи мені потрібно буде зібрати та який порядок дій необхідний для вирішення цієї проблеми відповідно до українського законодавства?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
00:38, 01.10.2024
Консультирует юрист: Адвокат Дмитрий Зенкин

Відповідно до законодавства України, у випадку, коли один із співспадкоємців незаконно заволодів частиною спадщини, ви маєте право на захист своїх інтересів через суд. Ось порядок дій та документи, які вам можуть знадобитися:

1. **Звернення до суду**: Вам необхідно подати позовну заяву до суду про визнання права власності на вашу частку спадщини. Таку заяву можна подати в порядку цивільного судочинства згідно з Цивільним процесуальним кодексом України.

2. **Необхідні документи**:
- Свідоцтво про право на спадщину, якщо воно вже видане.
- Документи, що підтверджують ваше право на спадщину (свідоцтво про смерть спадкодавця, заповіт, якщо він є, свідоцтва про родинні зв'язки).
- Докази незаконного заволодіння часткою спадщини (наприклад, документи, які підтверджують реєстрацію права власності на ім'я іншого спадкоємця, свідчення свідків).
- Інші документи, які можуть підтвердити ваші вимоги.

3. **Попередні дії**:
- Зверніться до нотаріуса, який вів спадкову справу, для отримання необхідних документів або роз'яснень щодо вашого права на спадщину.
- Можливо, варто спробувати вирішити питання мирним шляхом через переговори з іншим співспадкоємцем.

4. **Подання позову**: Після збору всіх необхідних документів, складіть позовну заяву, в якій чітко викладіть обставини справи та ваші вимоги. Заява подається до суду за місцем знаходження спадкового майна або за місцем проживання відповідача.

5. **Судовий розгляд**: Під час судового розгляду ви зможете представити свої докази та аргументи. Суд буде розглядати обставини справи та прийме рішення на основі представлених документів і свідчень.

Законодавче підґрунтя для ваших дій міститься у Цивільному кодексі України, зокрема в розділах, що стосуються спадкового права (глава 85) та порядку захисту цивільних прав (глава 3). Важливим є також дотримання строків позовної давності, визначених статтею 257 Цивільного кодексу України, що становить три роки з моменту, коли ви дізналися або мали дізнатися про порушення свого права.

У складних випадках рекомендовано звернутися до кваліфікованого адвоката, який допоможе з підготовкою документів та представництвом ваших інтересів у суді.

______________
З повагою, адвокат Дмитро Зенкін.
Юридичні послуги від професіонала, дорого!
Тел.:(067) 986-15-40
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы