Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Спадкоємність українського громадянина, що проживає за кордоном

1
03:03, 21.09.2024
Спадкоємність українського громадянина, що проживає за кордоном
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я, громадянка України, проживаю в США, але маю українське громадянство. Мій батько, також громадянин України, проживав і помер у Франції, де був офіційно зареєстрований і проживав останні 5 років свого життя. В нього залишилася нерухомість в Україні і в Франції. Він не залишив заповіту, тому, як я розумію, я є законною спадкоємицею. Але я не знаю, як правильно здійснити процедуру спадкування в Україні та в Франції. Які дії мені необхідно здійснити для того, щоб українські та французькі правоохоронні органи визнали мене законною спадкоємицею? Чи потрібно мені отримати спеціальний документ від французьких властей, щоб визнати мене спадкоємицею в Україні? Чи можуть бути проблеми з подвійним оподаткуванням спадку, якщо він знаходиться в різних країнах? Чи є у мене якісь обов'язки перед українським та французьким законодавством щодо спадщини, які я повинна виконати?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
03:47, 21.09.2024
Консультирует юрист: Адвокат Дмитрий Зенкин

Ваша ситуація вимагає врахування законодавства як України, так і Франції, оскільки спадщина включає майно в обох країнах. Ось загальний алгоритм дій, який може бути корисним:

1. **Початок процедури спадкування у Франції**:
- Перш за все, вам слід звернутися до нотаріуса у Франції. Відповідно до французького законодавства, нотаріус є ключовою фігурою у справі спадкування. Він допоможе вам з оформленням свідоцтва про право на спадщину (certificat de notori?t?), яке підтвердить ваше право на спадщину у Франції.
- Оскільки ваш батько проживав у Франції, до нього буде застосовуватися французьке спадкове право. Французькі органи влади можуть вимагати від вас документи, що підтверджують ваше родинне відношення до померлого, такі як свідоцтво про народження.

2. **Спадкування в Україні**:
- В Україні, відповідно до статті 1220 Цивільного кодексу України, спадщина відкривається за останнім місцем проживання спадкодавця. Проте, якщо спадкодавець мав нерухоме майно в Україні, то ця спадщина може бути відкрита в Україні на підставі міжнародного приватного права.
- Вам слід звернутися до українського нотаріуса для отримання свідоцтва про право на спадщину на нерухомість в Україні. Це можна зробити протягом шести місяців з дня відкриття спадщини (стаття 1270 Цивільного кодексу України).

3. **Документи з Франції для України**:
- Французький документ, що підтверджує ваше право на спадщину, може знадобитися для визнання вас спадкоємицею в Україні. Це може бути свідоцтво про право на спадщину, видане французьким нотаріусом. Його потрібно легалізувати або апостилювати, якщо Франція вимагає такої процедури для документів, призначених для використання в Україні.

4. **Оподаткування спадщини**:
- Щодо податкових зобов'язань, важливо врахувати, що Україна та Франція мають угоду про уникнення подвійного оподаткування. Проте, ви можете підлягати оподаткуванню в обох країнах, і для цього потрібно звертатися до податкових органів кожної з країн, щоб визначити, які податки вам потрібно сплатити.
- В Україні спадщина, отримана від родичів першого ступеня споріднення, не підлягає оподаткуванню (пункт 174.2.1 Податкового кодексу України).

5. **Звернення до юристів**:
- Оскільки справа є міжнародною і може бути досить складною, рекомендується звернутися до юристів, що спеціалізуються на міжнародному спадковому праві, як у Франції, так і в Україні, для отримання детальної консультації та допомоги в оформленні всіх необхідних документів.

Слід враховувати, що кожен випадок є індивідуальним, і можуть бути додаткові нюанси, які потрібно врахувати в вашій ситуації.

______________
З повагою, адвокат Дмитро Зенкін.
Юридичні послуги від професіонала, дорого!
Тел.:(067) 986-15-40
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы