Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Складність вирішення спадщини після смерті батьків

1
14:45, 21.09.2024
Складність вирішення спадщини після смерті батьків
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я, громадянка України, нещодавно втратила обох батьків, які були офіційно одружені, і я єдина дитина в сім'ї. Мої батьки мали власний будинок, машину і декілька вкладів в банках. Батько мав діючий бізнес, який був зареєстрований на нього як ФОП. Вони не залишили заповіту. У мене є питання щодо процесу вступу в спадщину, а також щодо податків, які я маю сплатити. Чи є які-небудь специфічні закони в Україні щодо цього? Чи є які-небудь винятки для мене як єдиної дитини? Які кроки я маю зробити, щоб стати офіційним власником цих активів? Чи можу я продовжити бізнес мого батька як ФОП? Чи потрібно мені платити податки з прибутку від цього бізнесу? Чи є які-небудь наслідки, якщо я вирішу не приймати цю спадщину? Ці питання мають велику важливість для мене, тому буду вдячна за допомогу юриста.

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
15:34, 21.09.2024
Консультирует юрист: Иван Сергеевич

У вашій ситуації процедура вступу в спадщину регулюється Цивільним кодексом України. Оскільки ваші батьки не залишили заповіту, спадщина буде розподілена за законом. Згідно зі статтею 1261 Цивільного кодексу України, ви, як єдина дитина, є спадкоємицею першої черги і маєте право на всю спадщину.

Для вступу в спадщину вам необхідно протягом шести місяців з дня відкриття спадщини (день смерті спадкодавців) подати заяву про прийняття спадщини до нотаріуса за останнім місцем проживання спадкодавців (стаття 1270 Цивільного кодексу України). Нотаріус видасть вам свідоцтво про право на спадщину, після чого ви зможете зареєструвати нерухомість, транспортні засоби та інші активи на своє ім'я.

Щодо податків, відповідно до Податкового кодексу України, спадщина, отримана від батьків, не підлягає оподаткуванню, оскільки ви є спадкоємицею першої черги (пункт 174.2.1 Податкового кодексу України).

Що стосується бізнесу, зареєстрованого на вашого батька як ФОП, ви не можете автоматично стати його власником, оскільки фізична особа-підприємець (ФОП) є непередаваною формою господарювання. Вам доведеться зареєструватися як ФОП окремо, якщо ви бажаєте продовжити бізнес.

Якщо ви вирішите не приймати спадщину, ви можете відмовитися від неї, написавши відповідну заяву нотаріусу. Відмова повинна бути оформлена в той самий шестимісячний термін, як і заява на прийняття спадщини (стаття 1273 Цивільного кодексу України). Відмова від спадщини може мати різні наслідки, залежно від наявності інших спадкоємців, але, в вашому випадку, як єдиної дитини, це може призвести до передачі спадщини державі.

Рекомендую звернутися до кваліфікованого юриста для отримання детальної консультації та допомоги у виконанні всіх необхідних юридичних процедур.

______________
С уважением, Иван Сергеевич
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы