Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Проблема з правом власності на землю

1
01:55, 21.09.2024
Проблема з правом власності на землю
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я, громадянин України, маю ситуацію, яка вимагає юридичного роз'яснення і консультації. Кілька років тому я купив земельну ділянку під забудову, все було оформлено відповідно до закону, включаючи державний акт на право власності на землю. Проте, наразі я стикнувся з проблемою, що стосується цієї земельної ділянки. Нещодавно на неї претендує місцева громада, яка каже, що ця ділянка була незаконно відчужена від території їхнього сільськогосподарського підприємства. Вони вимагають повернути землю, але я вже зробив значні вкладення в будівництво на цій ділянці. Які юридичні дії мені слід вжити для захисту мого права власності на землю? Чи можливо в такій ситуації втратити право власності на землю, і які можуть бути наслідки для мене як власника? Які юридичні механізми і інструменти є в Україні для вирішення таких спорів?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
02:16, 21.09.2024
Консультирует юрист: Иван Сергеевич

У ситуації, коли виникає спір щодо права власності на земельну ділянку, необхідно діяти в рамках законодавства України, щоб захистити свої права.

По-перше, варто зазначити, що відповідно до статті 328 Цивільного кодексу України, право власності є непорушним, і ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Однак, якщо є підстави вважати, що ділянка була незаконно відчужена, це може бути підставою для визнання договору купівлі-продажу недійсним, але лише за рішенням суду.

По-друге, важливо зібрати всі документи, що підтверджують ваше право власності, включаючи державний акт на землю, договір купівлі-продажу, документи на будівництво тощо. Це допоможе вам у разі судового розгляду.

Третім кроком повинно бути звернення до адвоката для отримання консультації та представництва ваших інтересів у суді. Адвокат допоможе вам підготувати всі необхідні документи та організувати захист вашого права власності.

Якщо місцева громада або інші особи ініціюють судовий процес про визнання вашого права власності недійсним, вам необхідно брати активну участь у справі, представити всі докази вашої добросовісності як набувача та правомірності вашого володіння.

Крім того, у разі, якщо ваші права були порушені, ви маєте право подати зустрічний позов про захист ваших прав, наприклад, про визнання права власності або про визнання дій протиправними.

Згідно з статтею 388 Цивільного кодексу України, якщо майно було придбане добросовісним набувачем від особи, яка не мала права його відчужувати, то повернення майна можливе лише у певних випадках, зокрема, якщо майно вибуло з володіння власника не з його волі (наприклад, було вкрадено).

Важливо також пам'ятати, що всі спори щодо земельних ділянок вирішуються в судовому порядку. Тому, якщо угода буде визнана недійсною, можуть бути різні наслідки, включаючи відшкодування збитків.

Для вирішення таких спорів в Україні існують механізми судового захисту, а також медіація як альтернативний спосіб вирішення конфліктів. Залучення до процесу компетентного юриста є важливим для захисту ваших інтересів.

______________
С уважением, Иван Сергеевич
top


Другие консультации


Вимога грошей
21:27, 21.09.2017

Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы