Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Спадкоємність майна: як захистити свої права?

1
18:26, 27.09.2024
Спадкоємність майна: як захистити свої права?
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Як жінці, яка втратила чоловіка, забезпечити собі спадщину від нерухомості, яку вони придбали разом, але немає офіційного заповіту? Чи можливо отримати частину майна, якщо батьки чоловіка прагнуть позбавити відділену вдову від спадку? Які юридичні кроки слід вжити для захисту своїх прав у такій ситуації відповідно до українського законодавства?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
19:17, 27.09.2024
Консультирует юрист: Иван Сергеевич

У випадку відсутності заповіту, спадкування в Україні відбувається за законом відповідно до черговості, встановленої Цивільним кодексом України (ЦКУ). Згідно зі статтею 1261 ЦКУ, першочерговими спадкоємцями є діти спадкодавця, той з подружжя, який його пережив, та батьки.

Для забезпечення своїх прав на спадщину жінка, яка втратила чоловіка, повинна вжити наступні юридичні кроки:

1. **Подання заяви про прийняття спадщини**: Вдова повинна подати заяву про прийняття спадщини до нотаріуса за місцем відкриття спадщини протягом шести місяців з дня смерті чоловіка (ст. 1270 ЦКУ).

2. **Збір документів**: Необхідно підготувати документи, що підтверджують її шлюб з померлим, а також документи, що підтверджують право власності на нерухомість, яка була придбана у шлюбі.

3. **Встановлення частки у спільній сумісній власності**: Якщо нерухомість була придбана під час шлюбу, вона вважається спільною сумісною власністю подружжя (ст. 60 Сімейного кодексу України). У разі смерті одного з подружжя, половина спільної власності належить вдові, а інша половина підлягає поділу між спадкоємцями.

4. **Звернення до суду**: Якщо виникають суперечки з іншими спадкоємцями, вдова може звернутись до суду з позовом про визнання права на частину спадкового майна або про встановлення факту спільного проживання однією сім'єю без реєстрації шлюбу, якщо це потрібно.

5. **Оформлення права на спадщину**: Після завершення всіх процедур нотаріус видає свідоцтво про право на спадщину.

Законодавство України забезпечує захист прав спадкоємців, тому вдова має законні підстави для отримання частини спадкового майна, навіть якщо інші спадкоємці намагаються її цього позбавити. У разі складнощів, рекомендується звернутись за допомогою до кваліфікованого юриста.

______________
С уважением, Иван Сергеевич
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы