Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Проблема з наслідуванням майна після смерті близького родича

1
21:54, 23.09.2024
Проблема з наслідуванням майна після смерті близького родича
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я звертаюся до вас з питанням, яке стосується наслідування. Мій брат помер, не залишивши жодного офіційного документу, який би вказував на його останню волю. Він був незаміжній та бездітний. У нього було декілька нерухомих активів, таких як квартира в Києві та земельна ділянка під Києвом. Він також мав декілька банківських рахунків та інвестицій. Ми з нашою сестрою - єдині родичі, які залишилися. Проте, ми маємо певні незгоди стосовно того, кого з нас вважати законним наслідником. Вона стверджує, що є єдиним законним наслідником, оскільки має листа, у якому наш брат зазначив, що хотів би, щоб вся його власність перейшла до неї. Я, з іншого боку, вважаю, що цей лист не має юридичної сили, оскільки не був нотаріально засвідчений. В мене є кілька питань, на які я б хотів отримати відповіді. Чи може цей лист вважатися дійсним документом, який визначає права на наслідство? Чи є єдиною можливістю розподілу майна між нами вирішення цього питання в суді? Які кроки я маю зробити, щоб захистити свої права як потенційного спадкоємця? Чи є можливість уникнути судового розгляду цього питання?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
22:17, 23.09.2024
Консультирует юрист: Иван Сергеевич

В Україні питання спадкування регулюється Цивільним кодексом України (ЦКУ). Відповідно до статті 1216 ЦКУ, спадкування здійснюється за заповітом або за законом.

Якщо ваш брат не залишив офіційного заповіту, то спадкування здійснюється за законом. Відповідно до статті 1261 ЦКУ, у першу чергу до спадкування за законом закликаються його діти, другий з подружжя та батьки. Оскільки ваш брат був незаміжнім і бездітним, ви та ваша сестра є найближчими родичами, які можуть претендувати на спадщину.

Стосовно листа, який ваша сестра стверджує як вираз волі вашого брата, він не має юридичної сили заповіту, оскільки заповіт має бути складений у письмовій формі та нотаріально посвідчений (стаття 1247 ЦКУ). Лист без нотаріального посвідчення не може вважатися заповітом.

Щодо вирішення питання у суді: якщо між спадкоємцями виникли суперечки щодо розподілу майна, і мирним шляхом досягти згоди не вдається, то судовий розгляд є одним із засобів розв'язання цієї проблеми. Проте, ви можете спробувати вирішити питання шляхом медіації або через переговори з сестрою, щоб уникнути судового процесу.

Для захисту своїх прав як потенційного спадкоємця вам слід:

1. Звернутися до нотаріуса для відкриття спадкової справи. Згідно зі статтею 1221 ЦКУ, ви маєте право подати заяву про прийняття спадщини протягом шести місяців з дня відкриття спадщини.

2. Зібрати документи, що підтверджують ваш родинний зв'язок з померлим (свідоцтва про народження, якщо є інші необхідні документи).

3. Якщо є суперечки, звернутися до адвоката для консультації та підготовки до можливого судового процесу.

4. Спробуйте домовитися з сестрою про мирний розподіл спадщини, можливо, через медіатора.

Таким чином, ви зможете забезпечити свої права на спадщину відповідно до законодавства України.

______________
С уважением, Иван Сергеевич
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы