Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Діяльність громадської організації та її зареєстровані статути

1
12:20, 21.09.2024
Діяльність громадської організації та її зареєстровані статути
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я представник громадської організації, яка зареєстрована в Україні. Наша організація веде активну діяльність, зокрема і в рамках проведення культурно-масових заходів, екологічних акцій та інших заходів, спрямованих на підвищення соціального становища громадян, утвердження демократичних цінностей. Останнім часом ми стали зіштовхуватись з проблемами, пов'язаними з трактуванням наших статутних положень. Зокрема, виникли питання щодо того, чи можемо ми здійснювати діяльність, яка виходить за рамки культурно-масових заходів, що зазначені в нашому статуті. Наприклад, чи можемо ми займатися благодійною діяльністю, якщо це не прописано в нашому статуті? Виникла ситуація, коли ми організували благодійний захід, але після цього отримали претензії від контролюючих органів, які стверджують, що ми діяли за межами нашого статуту. Як нам бути в цій ситуації? Чи є можливість внести зміни в статут, щоб наша діяльність була законною? Якщо так, то як це правильно зробити? Які юридичні наслідки можуть бути у випадку невідповідності нашої діяльності статуту? Які є шляхи вирішення цієї проблеми?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
12:48, 21.09.2024
Консультирует юрист: Иван Сергеевич

Ваша ситуація стосується дотримання положень статуту громадської організації, що регулюється Законом України "Про громадські об'єднання". Відповідно до статті 11 цього закону, статут громадської організації визначає цілі та напрями діяльності, і організація повинна діяти в межах цих положень.

Якщо ваша громадська організація планує займатися благодійною діяльністю, але це не передбачено статутом, необхідно внести відповідні зміни до статуту. Процедура внесення змін регулюється статтею 15 Закону "Про громадські об'єднання" та статтею 133 Цивільного кодексу України. Для цього потрібно провести загальні збори членів організації, де ухвалити рішення про зміни до статуту. Зміни затверджуються більшістю голосів членів, якщо інше не визначено самим статутом.

Після прийняття рішення необхідно подати документи до державного реєстратора для офіційної реєстрації змін. Згідно з Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань", зміни до статуту набирають чинності після їх державної реєстрації.

Щодо юридичних наслідків невідповідності діяльності статуту, контролюючі органи можуть вважати таку діяльність неправомірною, що може призвести до санкцій або навіть до припинення діяльності організації. Відповідно до статті 28 Закону "Про громадські об'єднання", діяльність, що виходить за межі статутних положень, може бути підставою для застосування заходів впливу.

Для вирішення цієї проблеми, окрім внесення змін до статуту, варто також провести консультації з юристом, який спеціалізується на діяльності громадських організацій, для уникнення подібних ситуацій у майбутньому та забезпечення відповідності вашої діяльності чинному законодавству.

______________
С уважением, Иван Сергеевич
top


Другие консультации


Декларування
19:11, 27.11.2017

Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы