Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Спадщина після бабусі та правові наслідки

1
02:00, 21.09.2024
Спадщина після бабусі та правові наслідки
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Моя бабуся нещодавно померла, залишивши мені домашній будинок в селі та декілька ділянок землі. Вона жила у цьому будинку зі своєю сестрою - моєю тіткою, яка ще жива. В тестаменті бабуся зазначила, що весь її майно переходить до мене. Але проблема в тому, що у моєї тітки немає іншого житла, і вона не хоче виїжджати з цього будинку. Водночас, я хочу продати цей будинок, щоб покрити борги, які залишились після бабусі. Чи маю я право зробити це? Чи має моя тітка якісь права на цей будинок, незважаючи на те, що вона не була зазначена в тестаменті? Чи можу я продати землю, якщо на ній знаходиться будинок, в якому проживає моя тітка? Які юридичні наслідки мені загрожують, якщо я просто продам будинок з моєю тіткою всередині? Чи можу я вимагати відшкодування від моєї тітки за використання моєї власності? Чи можу я взагалі виселити її з моєї власності? Які правові наслідки можуть бути, якщо я просто залишу все як є та не буду нічого робити?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
02:41, 21.09.2024
Консультирует юрист: Светлана Приймак

Згідно з Цивільним кодексом України, право власності на спадкове майно виникає у спадкоємця з моменту відкриття спадщини, тобто з моменту смерті спадкодавця (стаття 1216, 1218 Цивільного кодексу України). Якщо у заповіті вашої бабусі чітко зазначено, що ви є єдиним спадкоємцем, то ви маєте право на володіння, користування і розпорядження цим майном.

Однак, ситуація може бути ускладнена через право на проживання вашої тітки. Якщо вона була зареєстрована і проживала у цьому будинку на законних підставах, то вона може мати право на проживання на підставі фактичного користування житлом. Відповідно до статті 405 Цивільного кодексу України, право користування чужим майном може бути встановлене на підставі договору або закону. Якщо вашій тітці не було надано письмового дозволу на проживання, то її право на проживання може бути оскаржене у судовому порядку.

Щодо продажу будинку і землі, ви маєте право розпоряджатися своєю власністю, включаючи її продаж, оскільки ви є власником. Проте, якщо ваша тітка відмовляється виїжджати, це може стати перешкодою для продажу, оскільки покупці, як правило, бажають отримати нерухомість без жодних обтяжень.

Ви можете спробувати досягти домовленості з вашою тіткою щодо її переїзду в інше місце, можливо, шляхом надання їй фінансової компенсації або допомоги в пошуку нового житла. Якщо домовленості не буде досягнуто, ви можете звернутися до суду з позовом про виселення на підставі статті 391 Цивільного кодексу України, яка передбачає можливість захисту права власності.

Щодо відшкодування за використання майна, ви можете вимагати компенсації за проживання вашої тітки у вашому будинку, якщо це вважається безпідставним збагаченням відповідно до статті 1212 Цивільного кодексу України.

Якщо залишити ситуацію без змін, це може призвести до втрати можливості ефективно розпоряджатися вашим майном, і борги, які залишилися після вашої бабусі, можуть залишитися непогашеними. Рекомендується отримати юридичну консультацію, щоб визначити найкращий спосіб вирішення цієї ситуації у вашій конкретній справі.

______________
С ув. адвокат Светлана Приймак!

Сайт: //yurhelp.in.ua
Тел.: (67) 772-7922
Все консультации по телефону ПЛАТНЫЕ!
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы