Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Права матері на ще ненароджену дитину?

1
15:32, 28.05.2019
Права матері на ще ненароджену дитину?
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я хочу зробити аборт а батько дитини проти. Які права належать мені як матері дитити які батьку? На чиїй стороні буде суд?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
15:41, 03.07.2019
Консультирует юрист: Крикун Сергей

Цивільний кодекс України (ЦК; https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/435-15 , ст.284:
"1. Фізична особа має право на надання їй медичної допомоги. ...
3. Надання медичної допомоги фізичній особі, яка досягла чотирнадцяти років, провадиться за її згодою....".

"КЛІНІЧНИЙ ПРОТОКОЛ "Комплексна медична допомога під час небажаної вагітності"" ( https://zakon.rada.gov.ua/rada/show/v1177282-10/sp max100):
"Вступ
Згідно з ключовими міжнародними документами та положеннями аборт не є методом планування сім'ї, але в разі прийняття жінкою рішення щодо переривання вагітності у термін, дозволений
законодавством, послуги мають бути надані з використанням безпечних методик та дотриманням репродуктивних прав жінки. Право жінки на безпечний аборт закріплено в матеріалах Міжнародної конференції з питань народонаселення і розвитку (Каїр, 1994 р.) та Четвертої Всесвітньої конференції зі становища жінок (Пекін,
1995 р.), що схвалені Україною та лягли в основу
нормативно-правової бази з питань збереження репродуктивного здоров'я....".

Іншими словами, переривання небажаної вагітності (аборт) є виключним правом жінки, не є правом чоловіка, проводиться за заявою жінки, але з визначеними законодавством обмеженнями щодо строку вагітності.

"ПОРЯДОК надання комплексної медичної допомоги вагітній жінці під час небажаної вагітності" ( https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1095-13/sp max100) передбачає:
1) штучне переривання небажаної вагітності у строк до 12 тижнів вагіцтності - у цьому випадку переривання вагітності проводиться: "1.4. У випадку прийняття вагітною жінкою рішення про проведення операції (процедури) штучного переривання вагітності ..."; "2.1. Операція (процедура) штучного переривання небажаної вагітності проводиться за місцем звернення вагітної жінки в акредитованих закладах охорони здоров’я ІІ та ІІІ рівнів із застосуванням безпечних методик відповідно до Клінічного протоколу."; "2.3. Операція (процедура) штучного переривання небажаної вагітності здійснюється після обов’язкового підписання вагітною жінкою інформованої добровільної згоди вагітної жінки на проведення операції (процедури) штучного переривання небажаної вагітності";
2) штучне переривання небажаної вагітності у строк від 12 до 22 тижнів вагітності - у цьому випадку перивання вагітності проводиться виключно з "ПЕРЕЛІК(ом) підстав, за наявності яких можливе штучне переривання вагітності, строк якої становить від 12 до 22 тижнів" ( https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/144-2006-%D0%BF/sp max100).

Стосовно суду. Ніхто - ні чоловік, ні суд не зможуть, не мають права змусити Вас народжувати (в межах зазначених строків вагітності). Відповідно до ЦК (вказано мною вище):
ст.16 - "3. Суд може відмовити у захисті цивільного права та інтересу особи в разі порушення нею положень частин другої - п'ятої статті 13 цього Кодексу.";
ст.13 - "2. При здійсненні своїх прав особа зобов'язана утримуватися від дій, які могли б порушити права інших осіб, завдати шкоди довкіллю або культурній спадщині.
3. Не допускаються дії особи, що вчиняються з наміром завдати шкоди іншій особі, а також зловживання правом в інших формах.
4. При здійсненні цивільних прав особа повинна додержуватися моральних засад суспільства....".
Суд має бути на Вашій стороні - повернути позов чоловіку, відмовити у його розгляді.

______________
ksplaw57@ukr.net
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы {lang: 'ru'}