Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Покупка автомобиля без перерегистрации

1
17:47, 25.11.2015
Покупка автомобиля без перерегистрации
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Хочу приобрести автомобиль на Киевской регистрации, но моя прописка - крымская, соответственно при перерегистрации автомобиль будет закреплен за крымским регионом. Учитывая специфику правовой базы полуострова, я хочу сохранить киевскую регистрацию автомобиля. Как я понимаю, это возможно только при оформлении так называемой "генеральной доверенности". Чтобы исключить риски, связанные с доверенностью (например, отмена юридическим владельцем доверенности в одностороннем порядке или переход права собственности на автомобиль в случае смерти юридического владельца - в этих вариантах я теряю автомобиль), посоветовали параллельно составить нотариально заверенный договор купли-продажи, но машину не переоформлять..

Вопрос: данный договор купли-продажи будет ли достаточным обоснованием в случае каких-либо судебных разбирательств, чтобы право собственности было признано моим? Насколько законным является такое сочетание - доверенность и купля-продажа без оформления в ГАИ? И насколько законным является сам факт купли-продажи ТС без переоформления? (учитывая, разумеется, наличие доверенности)

Заранее спасибо.

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
17:54, 15.12.2015
Консультирует юрист: Наталия Яцюк

У відповідності до п. 1.4. Інструкції про порядок здійснення підрозділами Державтоінспекції МВС державної реєстрації, перереєстрації та обліку транспортних засобів, оформлення та видачі реєстраційних документів, номерних знаків на них, затв Наказом МВС № 379 від 11.08.2010 р., реєстрація (перереєстрація), зняття з обліку транспортних засобів, що належать фізичним особам, здійснюються за місцем звернення власника або його уповноваженої особи незалежно від місця реєстрації (проживання) власника. При цьому в реєстраційних документах зазначається місце реєстрації проживання) особи, за якою реєструється транспортний засіб. Місце проживання фізичної особи визначається згідно з
відміткою про реєстрацію місця її проживання в паспорті або документі, що його замінює.
У відповідь на ваше запитання мушу зазначити, що у відповідності до ст. 655 ЦК України, за договором купівлі-продажу одна сторона (продавець) передає або зобов'язується передати майно (товар) у власність другій стороні (покупцеві), а покупець приймає або зобов'язується прийняти майно (товар) і сплатити за нього певну грошову суму.
Довіреністю є письмовий документ, що видається однією особою іншій особі для представництва перед третіми особами. Довіреність за своїм змістом є формою представництва, однак не є двостороннім договором про передачу майна у власність. Право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів, зокрема, як уже було мною зазначено, з договору купівлі-продажу.
Підстави для припинення довіреності:
1) ст. 249 ЦК України особа, яка видала довіреність, за винятком безвідкличної довіреності, може в будь-який час скасувати довіреність або передоручення.
2) ст. 248 ЦК України передбачає підстави для припинення представництва за довіреністю зокрема, при закінченні строку, на який була видана та смерті довірителя. В останньому випадку, автомобіль буде входити до складу спадкового майна і в будете змушені в судовому порядку доводити своє право власності.
Не слід також забувати, що до моменту реєстрації автомобіля на нового власника, автомобіль де юре належить попередньому власнику і ви несете ризик, пов'язаний з розшуком, арештом або конфіскацією автомобіля за зобов’язаннями або злочинами його власника. Вам знову ж таки прийдеться в судовому порядку доводити своє право власності на автомобіль. Крім того, подавець може виявитьсь непорядною людиною: скасує довіреність і буде вимагати аби ви повернули йому автомобіль, ще гірше – пред’явить до вас позов про витребування майна з чужого незаконного володіння.
У зв’язку з наведеним, аби уникнути складнощів при реєстрації автомобіля на території Криму, обов’язково з наряду виданою довіреністю (краще безстроковою (ч.1. ст. 247 ЦК України) укладайте нотаріально посвідчений або у сервісному центрі МВС договір купівлі-продажу автомобіля, потурбуйтесь отримати від продавця розписку про отримання коштів за проданий автомобіль або підтверджувальні документи про перерахування коштів на рахунок продавця.
При таких обставинах, навіть якщо ви потрапите в одну з наведених ситуацій, у вас буде беззаперечний аргумент в суді щодо правомірності заволодіння автомобілем.
Щодо відповідальності за недотримання строків реєстрації автомобіля, то тут слід зазначити наступне. Пункт 7 чинного Порядку державної реєстрації автомобілів, затвердженого постановою КМУ № 1388 від 07.09.1998 р. передбачає, що власники транспортних засобів та особи, що експлуатують такі засоби на законних підставах, або їх представники (далі -
власники) зобов'язані зареєструвати (перереєструвати) транспортні засоби протягом десяти діб після придбання (одержання) або митного оформлення, або тимчасового ввезення на територію України, або виникнення обставин, що є підставою для внесення змін до
реєстраційних документів. Строк державної реєстрації продовжується у разі подання документів, які підтверджують відсутність можливості своєчасного її проведення власниками транспортних засобів (хвороба, відрядження або інші поважні причини).
Щодо штрафних санкцій, то чинним КпАП передбачено лише відповідальність за ркерування водієм транспортним засобом, не зареєстрованим або не перереєстрованим у встановленому порядку (ст. 121 КпАП. України). Але ймовірніше така відповідальність застосовується до водіїв, які керують транспортним засобом знятим з обліку, у вашому випадку ви будете керувати автомобілем на підставі довіреності.
Згідно абз. 2 п. 33 зазначеного Порядку, при перереєстрації транспортних засобів у разі зміни їх власників зняття з обліку таких транспортних засобів не проводиться.

______________
C уважением, Яцюк Наталия (098)4146540, natasha-lawyer@yandex.ru
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы