Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Незаконне зайняття землі: шляхи вирішення

1
01:20, 25.09.2024
Незаконне зайняття землі: шляхи вирішення
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я, приватний підприємець, вже більше п'яти років використовую земельну ділянку, що знаходиться у власності держави, для ведення свого бізнесу. Я був упевнений, що усе знаходиться у межах закону, адже мій бухгалтер казав, що всі питання з державою вирішені. Однак, нещодавно я отримав офіційне повідомлення від Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру, в якому зазначено, що моє використання ділянки є незаконним, оскільки я не маю на це відповідних дозволів. Я звернувся до свого бухгалтера, але він не міг дати мені вичерпну відповідь на мої питання. Більше того, він навіть не міг надати мені документи, що підтверджують легальність мого користування землею. Тепер я опинився в складній ситуації, і мені потрібна ваша допомога. Які мої права як підприємця в такій ситуації? Чи можу я оскаржити рішення державної служби? Які дії я маю робити, щоб легалізувати своє володіння землею? Чи можу я вимагати відшкодування від бухгалтера, який неналежно виконав свої обов'язки? Які юридичні наслідки мені загрожують у випадку невиконання вимог державної служби? Які шляхи вирішення цієї проблеми ви можете мені порадити?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
01:32, 25.09.2024
Консультирует юрист: Светлана Приймак

У вашій ситуації необхідно діяти з урахуванням положень Земельного кодексу України та інших нормативно-правових актів. Відповідно до статті 116 Земельного кодексу України, право користування земельною ділянкою може бути надано на підставі рішення органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, а також за договором оренди землі. Якщо такі документи відсутні, використання земельної ділянки може бути визнано незаконним.

1. **Оскарження рішення**: Ви маєте право оскаржити рішення Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру. Це можна зробити шляхом подання адміністративного позову до суду, згідно з Кодексом адміністративного судочинства України. Перед цим рекомендується звернутися із запитом до Держгеокадастру для отримання копії рішення та його обґрунтування.

2. **Легалізація використання землі**: Вам слід звернутися до місцевого органу самоврядування для отримання інформації про можливість укладення договору оренди або іншої форми легалізації використання земельної ділянки. Це може включати підготовку необхідних документів та проходження процедури отримання дозволу на користування землею.

3. **Вимога відшкодування від бухгалтера**: Якщо ваш бухгалтер неналежно виконав свої обов’язки, ви можете розглянути можливість подання цивільного позову про відшкодування збитків. Це можливо, якщо є докази недбалості бухгалтера, що призвела до вашої ситуації. Відповідно до статті 1166 Цивільного кодексу України, шкода, завдана неправомірними діями чи бездіяльністю, підлягає відшкодуванню в повному обсязі.

4. **Юридичні наслідки невиконання вимог**: У разі невиконання вимог Держгеокадастру, можливе нарахування штрафів, а також примусове припинення використання земельної ділянки. Це випливає з положень Кодексу України про адміністративні правопорушення та Земельного кодексу України.

5. **Рекомендації для вирішення проблеми**:
- Зверніться до кваліфікованого юриста для оцінки ситуації та надання консультацій.
- Зберіть усі наявні документи, що стосуються вашого користування земельною ділянкою.
- Подайте запит до Держгеокадастру для отримання повної інформації щодо статусу земельної ділянки та можливих шляхів легалізації.
- Розгляньте можливість досудового врегулювання спору з державними органами.

Дотримання цих кроків допоможе вам визначити подальший правовий шлях для вирішення ситуації з використанням земельної ділянки.

______________
С ув. адвокат Светлана Приймак!

Сайт: //yurhelp.in.ua
Тел.: (67) 772-7922
Все консультации по телефону ПЛАТНЫЕ!
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы