Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Непрозорість в управлінні багатоквартирним будинком

1
20:44, 21.09.2024
Непрозорість в управлінні багатоквартирним будинком
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Як власник квартири в багатоквартирному будинку, я стикаюсь із проблемами непрозорого управління будинком та недостатньої інформованості про витрачання коштів зі спільного бюджету. Останнім часом, шарги на утримання будинку значно зросли, але якість послуг не покращилась. Я бачу, що наш будинок потребує ремонту, але не бачу конкретних дій з боку ОСББ. Здається, що наші кошти витрачаються неефективно або, що гірше, можливо, їх просто привласнюють. Як власник квартири, я хочу знати, які мої права та обов'язки, як я можу контролювати витрачання коштів на утримання будинку та які дії я можу вжити для покращення управління нашим будинком? Чи можу я вимагати проведення аудиту фінансової діяльності ОСББ? Які мої права, якщо виявиться, що кошти були привласнені або витрачені незаконно? Які юридичні кроки я можу зробити для вирішення цієї проблеми?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
21:41, 21.09.2024
Консультирует юрист: Адвокат Дмитрий Зенкин

Власник квартири в багатоквартирному будинку має певні права та обов'язки, що регулюються законодавством України, зокрема, Законом України "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку" (далі – Закон про ОСББ) та Цивільним кодексом України.

1. **Права та обов'язки власника:**
- Власники квартир є співвласниками спільного майна будинку і мають право брати участь в управлінні, в тому числі через загальні збори ОСББ (ст. 6 Закону про ОСББ).
- Власник має право отримувати інформацію про діяльність ОСББ, в тому числі про фінансовий стан та плани з утримання будинку (ст. 10 Закону про ОСББ).

2. **Контроль за витрачанням коштів:**
- Ви маєте право вимагати від ОСББ звіт про витрачання коштів та ознайомлюватися з документацією, що підтверджує витрати (ст. 10 Закону про ОСББ).
- Ви можете ініціювати проведення загальних зборів ОСББ для обговорення та вирішення питань, які вас турбують, зокрема, щодо непрозорого управління та фінансових питань (ст. 6, 10 Закону про ОСББ).

3. **Аудит фінансової діяльності:**
- Власники квартир можуть вимагати проведення аудиту фінансової діяльності ОСББ. Це питання можна винести на загальні збори, де за рішенням більшості може бути прийнято рішення про проведення аудиту (ст. 10 Закону про ОСББ).

4. **Дії у разі виявлення порушень:**
- Якщо виявляються факти привласнення коштів або їх незаконного витрачання, ви маєте право звернутися до правоохоронних органів з відповідною заявою про вчинення злочину (ст. 214 Кримінального процесуального кодексу України).
- Ви також можете звернутися до суду з позовом про відшкодування заподіяної шкоди (ст. 1166 Цивільного кодексу України).

5. **Юридичні кроки для вирішення проблеми:**
- Звернення з офіційним запитом до правління ОСББ з вимогою надати фінансову звітність.
- Ініціювання загальних зборів для обговорення питань управління та витрат.
- Проведення аудиту фінансової діяльності через незалежних аудиторів.
- У разі виявлення порушень, звернення до правоохоронних органів або суду.

Таким чином, власник квартири має достатньо прав для контролю за діяльністю ОСББ та може вжити відповідних заходів для покращення управління будинком.

______________
З повагою, адвокат Дмитро Зенкін.
Юридичні послуги від професіонала, дорого!
Тел.:(067) 986-15-40
top


Другие консультации


жду ответа ..
10:41, 28.02.2012

Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы