Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Конфлікт інтересів при співвласності нерухомості

1
16:27, 25.09.2024
Конфлікт інтересів при співвласності нерухомості
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я, громадянка України, разом з моїм братом є співвласниками будинку, який був у спадщину від наших батьків. Ми маємо рівні частки власності. Однак, у нас виникли розбіжності щодо подальшого використання цієї нерухомості. Я б хотіла здати будинок в оренду, а мій брат прагне продати його. Ми не можемо досягти компромісу. Виникло питання про можливість розділу спільної власності, але будинок був спроектований і збудований як єдиний об'єкт, його не можна розділити на дві незалежні частини без значних витрат на перепланування і реконструкцію. Які є можливі варіанти вирішення цієї ситуації з точки зору законодавства України? Які дії можуть бути вжиті у випадку, якщо один із співвласників відмовляється від будь-яких переговорів і компромісів? І чи можливий розподіл вартості нерухомості в разі продажу, якщо один із співвласників відмовляється від своєї частки?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
16:59, 25.09.2024
Консультирует юрист: Светлана Приймак

У ситуації, коли співвласники не можуть досягти згоди щодо використання спільної нерухомості, законодавство України надає декілька варіантів вирішення питання.

1. **Розділ майна в натурі**: Згідно з частиною 2 статті 367 Цивільного кодексу України, співвласники можуть вимагати поділ спільного майна в натурі, якщо це можливо. У вашому випадку, якщо поділ будинку без значних змін неможливий, цей варіант може бути недоцільним. Однак, ви можете залучити експерта для оцінки можливості такого поділу та визначення його вартості.

2. **Викуп частки**: Згідно з частиною 4 статті 365 Цивільного кодексу України, якщо один із співвласників відмовляється від поділу майна або його продажу, інший співвласник має право вимагати викупу його частки. Це може бути досягнуто шляхом оцінки вартості частки і виплати відповідної грошової компенсації.

3. **Продаж частки третій особі**: Якщо один із співвласників бажає продати свою частку, він може це зробити, але інший співвласник має переважне право на придбання цієї частки (стаття 362 Цивільного кодексу України). Якщо жоден зі співвласників не скористається цим правом, частка може бути продана третій особі.

4. **Звернення до суду**: Якщо досягти згоди неможливо, ви можете звернутися до суду з позовом про примусовий поділ майна або визнання права на викуп частки. Суд може ухвалити рішення про продаж будинку з розподілом виручки між співвласниками відповідно до їхніх часток.

5. **Медіація або переговори за участю третьої сторони**: Як альтернативу судовому розгляду, ви можете розглянути медіацію. Це процес, де нейтральна третя сторона допомагає співвласникам досягти взаємоприйнятного рішення.

Варто також зазначити, що якщо один із співвласників відмовляється від своєї частки, це не впливає на його право власності. Частка залишається за ним, поки він не вирішить її продати або іншим чином від неї відмовитися. У випадку продажу, ви можете домовитися про розподіл виручки відповідно до часток кожного співвласника.

______________
С ув. адвокат Светлана Приймак!

Сайт: //yurhelp.in.ua
Тел.: (67) 772-7922
Все консультации по телефону ПЛАТНЫЕ!
top


Другие консультации


Как выжить?
14:00, 08.04.2018

Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы