Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Замість Митного союзу- Єдиний економічний простір

Замість Митного союзу- Єдиний економічний простір

ІНТЕГРАЦІЯ. На зустрічі у Москві президенти Казахстану, Білорусі та Росії обговорюють, як буде функціонувати їхня зона вільної торгівлі після Нового року, коли на зміну Митному союзу трьох країн прийде Єдиний економічний простір.

Митний союз почав свою роботу 1 липня 2011 року. З цього дня скасовано внутрішній митний контроль між трьома країнами, вирівнялись мита на імпортні товари (зокрема, на розмитнення деяких іномарок в Білорусі витрати зросли в чотири рази), а в аеропортах Москви та Алма-Ати перестали продавати товари пасажирам, що вилітають в країни Митного союзу.

Назад в СРСР?

До літа 2012 року сторони мають узгодити свободу пересування капіталу та робочої сили. Питання про єдину валюту поки не обговорюють. Обсяг торгівлі Росії з Казахстаном і Білоруссю зараз складає 8% від торгівлі з іншими країнами. Коли запровадили євро як єдину валюту, товарообіг усередині Європи становив 64%, підрахували в консалтинговій компанії Grayling.

Для бізнесу найближчі два роки будуть складними, впевнені експерти, через проблеми з отриманням нової документації і тривалими перевірками.

За задумом російської влади, до 2015 року ЄЕП переросте в Євразійський союз.

Деякі іноземні оглядачі бачать у цьому намірі бажання відтворити СРСР. Російський прем'єр Владімір Путін ці твердження спростовує. У статті для жовтневого номеру газети «Известия» він заявив, що «наївно намагатись реставрувати чи копіювати те, що вже залишилось в минулому, але тісна інтеграція на новій ціннісній, політичній, економічній основі - це веління часу».

Проте аналогії на цьому не закінчуються. Деякі експерти запевняють, що у довгострокових планах російського керівництва - побудувати торговельний блок, аналогічний НАФТА (Північноамериканська угода про вільну торгівлю).

Без України

Росія давно наполягає на членстві України в Митному союзі. Москва навіть обіцяла Києву переглянути ціну на газ, якщо Україна приєднається до союзу.

Українські економісти запевняють, що країна не може вступити до Митного союзу, оскільки вона є членом СОТ. Проте наприкінці минулого тижня Росія таки офіційно стала членом Світової організації торгівлі після 18 років переговорів і заяв.

Одночасно із зустріччю президентів всіх країн, що входять до Митного союзу, у Києві проходив саміт «Україна — Євросоюз». Очікуваного підписання угоди про асоціацію, згідно з якою ЄС і Україна створять зону вільної торгівлі, на ньому не відбулося.

«Сьогодні ми можемо заявити, що переговори щодо угоди про асоціацію завершені. Ми сподіваємося рухатися у напрямку підписання угоди про асоціацію якнайшвидше, але це залежатиме від політичних обставин», - заявив за підсумками зустрічі президент Європейської Ради Герман Ван Ромпей.

Куди піти інвестору?

Проблеми зі слабким захистом інтелектуальної власності залишаються невирішеними в кожній країні, не кажучи вже про Митний союз в цілому

Економісти побоювалися, що після 1 липня багато хто з великих іноземних компаній переїде до Казахстану, де податки нижчі: ставка по ПДВ у Росії 18%, а в Казахстані 12%, ставка по ПДФО 13% проти 10%, а ставка податку на прибуток 20% проти 15% у Казахстані.

Різна податкова база - один із недоліків митного кодексу, зазначають деякі експерти. Оскільки законодавча база затверджувалася поспіхом, вона має чимало «прогалин», які стосуються, наприклад, контролю на внутрішніх кордонах.

«Ми знаємо, що є, наприклад, одна міжнародна компанія, яка закриває роботу в Росії, і всі поставки будуть йти з заводу в Казахстані», - відзначає Павло Мельников з консалтингового агентства Grayling. «Технічно це можливо, але це сміливе рішення», - каже Мельников.

Білорусь має дешевшу робочу силу, при цьому і в Казахстані і в Білорусі слабкі валюти. За рівнем сприйняття корупції, який складає Transparency International, Росія і Білорусь ділять 143-тє місце, тоді як Казахстан перебуває на 120-му. Проте політичні ризики і в Казахстані, і в Білорусі є вищими, ніж в Росії, а для інвестора, який приходить до країни надовго (10-20 років), політична передбачуваність матиме велике значення.

ДОВІДКОВО

Інші економічні блоки:

ЄС (Європейський союз): 27 країн-учасниць;

НАФТА (Північноамериканська угода про вільну торгівлю): США, Канада, Мексика;

АТЕС (Азіатсько-Тихоокеанське економічне співробітництво): 21 країна, включно із Росією та США;

АСЕАН (Асоціація країн Південно-Східної Азії): 10 країн, включно із В'єтнамом, Індонезією, Таїландом;

РСАДПЗ (Рада співробітництва арабських держав Перської затоки): Бахрейн, Катар, Кувейт, ОАЕ, Саудівська Аравія, Оман.

BBCuaЗамість Митного союзу- Єдиний економічний простір, автор —
Рейтинг статьи: 98% из 100 возможных. Голосов всего: 1. Отзывов пользователей: 1.

Еще новости


Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы {lang: 'ru'}