Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

У Грузії Олександр Вілкул та Каха Каладзе провели засідання українсько-грузинської комісії з питань економічного співробітництва

У Грузії Олександр Вілкул та Каха Каладзе провели засідання українсько-грузинської комісії з питань економічного співробітництва

«Напрацювання Комісії мають втілитися в конкретні економічні результати для України та Грузії. Це стосується розвитку туризму, залучення інвестицій, а також активізації впровадження в Україні сучасних технологій надання адміністративних послуг. Україна використає грузинський досвід з реалізації цього проекту», — сказав Віце-прем’єр-міністр України Олександр Вілкул.

На 8-му засіданні Спільної міжурядової українсько-грузинської комісії з питань економічного співробітництва в Тбілісі (Грузія) було підписано Угоду про співробітництво між Україною та Грузією в галузі охорони здоров’я, а також Меморандум про активізацію стосунків між країнами в галузі інвестицій.

«Розвиток економічної дипломатії між двома країнами створює нові можливості для взаємовигідного співробітництва України та Грузії. Як співголова міжурядової українсько-грузинської комісії я завжди відкритий для зустрічей і обговорень пропозицій. Якщо у грузинських підприємців виникають питання щодо створення і ведення бізнесу в Україні, вони мають звертатися в Комісію. І я готовий допомагати», — сказав Олександр Вілкул.

Товарообіг між Україною та Грузією має переступити мільярдний рубіж

Під час роботи Комісії було обговорено стан та перспективи розвитку торгівельно-економічних відносин між країнами.

«Грузія — стратегічний партнер України. За підсумками 2012 року товарообіг між Україною та Грузією досяг майже 800 млн доларів США. Цього року завдання двосторонньої співпраці — переступити мільярдний рубіж», — сказав Олександр Вілкул.

Великим потенціалом для двосторонніх відносин є активізація співробітництва малого та середнього бізнесу

Олександр Вілкул зазначив, що великим потенціалом для подальшого розвитку торгівельно-економічних відносини двох країн є активізація співробітництва не тільки на рівні великого бізнесу, а також на рівні малого та середнього. З цією метою Грузія та Україна домовилися проводити спільні заходи — конференції, семінари, круглі столи. Також країни домовилися активізувати співпрацю між органами державної влади країн, до компетенції яких належить розвиток підприємницької діяльності.

«Грузія і Україна мають на рівні урядів обмінюватися списками конкурентоспроможної експортної продукції. А також сприяти оперативному поширенню цієї інформації на рівні зацікавлених бізнес-структур обох країн», — сказав Олександр Вілкул.

Він зазначив, що необхідно надавати бізнесу консультації та аналітику, що розкривають потенціал і можливості такого співробітництва. Також кожна сторона має бути проінформована про інвестиційні можливості партнера. «Шлях до розширення співпраці — у постійному обміні інформацією про інвестиційні проекти, зокрема, у сфері гідроенергетики, туризму, нерухомості, промисловості, сільського господарства та логістики», — сказав Олександр Вілкул.

Україна використає досвід Грузії з реалізації проектів щодо спрощення надання адміністративних послуг

Пріоритетом українського уряду є створення сприятливого інвестиційного та ділового клімату.

Для цього знижено регуляторний тиск на бізнес, спрощена реєстрація підприємців. Зокрема, в Україні в 9 разів зменшено кількість дозволів для відкриття бізнесу (з 1200 до 141).

На 30% скорочено кількість необхідних ліцензій.

«Україна активно реалізує проекти щодо спрощення дозвільних процедур, дебюрократизації, впровадження електронного документообігу. Ми повинні взяти найкраще з грузинського досвіду і врахувати ті складнощі, які супроводжують будь-який процес модернізації. Як прихильника прагматичного підходу мене цікавлять управлінські, технологічні та конкретно прикладні аспекти впровадження в Грузії технології "єдиного вікна" з надання адміністративних послуг», — сказав Олександр Вілкул.

Він також зазначив, що Україна використає досвід Грузії з реалізації проектів щодо спрощення надання адміністративних послуг.

Створюється ефективний логістичний ланцюжок з надання комплексних транспортних послуг між Україною та Грузією

Також сторони обговорили питання співпраці в транспортній галузі, розвиток перевезень між Грузією та Україною, питання лібералізації перевезення вантажів між двома країнами та реалізацію спільних проектів у цій сфері.

«У сфері транспорту та перевезень Україна і Грузія досягли певних успіхів. З 2010 року вдвічі збільшились щорічні перевезення пасажирів авіаційним транспортом між Україною та Грузією — з 133 тис. до майже 230 тисяч пасажирів», — сказав Олександр Вілкул.

Він зазначив, що сьогодні працюють залізнично-поромні переправи Іллічевськ-Поті/Батумі, а також Керч-Поті/Батумі. В майбутньому мають розпочатися регулярні перевезення морським шляхом контейнерів між Одесою та Батумі. Один з найбільш перспективних напрямків — проект «Вікінг». Він спрямований на розвиток перевезень в напрямку Чорне море — Балтійське море.

«Для розвитку логістичного потенціалу між двома країнами створюється ефективний логістичний ланцюжок з надання комплексних послуг. Це стосується створення максимально конкурентної та швидкої доставки вантажу з використанням декількох видів транспорту — залізничного та морського. Таким чином це сприятиме збільшенню обсягів перевезень вантажів між Україною та Грузією», — сказав Олександр Вілкул.

Україна та Грузія підтримають розвиток агропромислового комплексу та торгівлю сільськогосподарською продукцією

Учасники засідання Комісії обговорили питання двосторонньої співпраці в агропромисловому комплексі. Було відзначено необхідність подальшого розвитку відносин на взаємовигідних умовах та активізації обміну досвідом у сфері рослинництва, тваринництва та земельних відносин.

«80% експорту з України до Грузії — продукція агропромислового комплексу. Грузинський імпорт в Україну також на майже 70% складається з сільськогосподарської продукції. Цей потужний напрямок необхідно розвивати. Україна та Грузія обговорили можливості підтримки на рівні урядів підприємців-аграріїв обох країн», — сказав Олександр Вілкул.

Він зазначив, що уряди України та Грузії сприятимуть підприємцям країн у сфері виробництва та здійснення експортно-імпортних операцій із зерновими, натуральними соками, м’ясо-молочними продуктами, чаєм, овочами і фруктами, цитрусами, вином тощо.

Підписано Угоду про співпрацю в галузі охорони здоров’я та Меморандум в галузі інвестицій

За результатами засідання Спільної українсько-грузинської Комісії було підписано Угоду між Міністерством праці, охорони здоров’я та соціального захисту Грузії та Міністерством охорони здоров’я України щодо співпраці в галузі охорони здоров’я та медичної науки. Угода сприятиме встановленню прямих контактів між медичними установами та організаціями обох країн, дозволить координувати політику в галузі охорони здоров`я.

Також Україною та Грузією було підписано Меморандум про взаєморозуміння між Державним агентством з інвестицій та управлінню національними проектами України і Національним інвестиційним агентством Грузії. Метою цього Меморандуму є активізація співробітництва двох країн у сфері інвестиційної діяльності.

Україна розраховує на масштабні заходи на території Грузії до 200-ліття Тараса Шевченка

«Україна вдячна Грузії за підтримку української культури на грузинській землі. Зокрема за допомогу у встановленні пам'ятника Лесі Українки в місті Телаві», — сказав Олександр Вілкул.

Він зазначив, що у наступному 2014 році буде широко відзначатися 200-річчя видатного українського поета Тараса Шевченка. Україна розраховує на спільні дії у проведенні масштабних заходів до цієї дати для української національної меншини на території Грузії.

«До ювілею цієї знакової для України постаті буде випущене святкове видання збірника Т. Г.Шевченка «Кобзар» на грузинській мові», — сказав Олександр Вілкул.У Грузії Олександр Вілкул та Каха Каладзе провели засідання ..., автор —
Рейтинг статьи: 97% из 100 возможных. Голосов всего: 1. Отзывов пользователей: 1.

Источник: www.ukurier.gov.ua

Еще новости


Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы {lang: 'ru'}