Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Язика не має, а про підтримку благає

Язика не має, а про підтримку благає

Неабияке пожвавлення серед літераторів було викликане підготовкою до зустрічі з читачем. Той після тривалих перемовин нарешті знайшов невеличке вільне «віконце» між читанням книжок та численними зустрічами з аудиторіями пишучої братії і погодився завітати до творчого осередку.

Молодші «інженери людських душ» вмощувалися і подумки готували цікаві запитання для гостя. Старші знічев’я теревенили, згадуючи різноманітні байки щодо кололітературного життя. «Якось ми з колегою потрапили в компанію, де нам представили читача, — жваво розповідав поет Н. — Ну, познайомилися, поговорили. А він нічого дядько, такий простий, носа не задирає, залюбки дав нам автограф і ми навіть уже телефонами обмінялися. А потім колега всіх розсмішив: «Я, — каже, — оце вперше живого читача бачу. Думав, що вони вже давно перевелися…»

Гурт у відповідь на бородату бувальщину відповів чемним сміхом, однак далі всі враз зробилися серйозними, бо нарешті приїхав читач. Кирпатий хлопчина — учень середніх класів — голосно привітався з присутніми, сказав кілька завчених фраз про велику кількість домашніх завдань і брак часу й почав розповідати про свої читацькі будні. Певна річ, письменники слухали його, затамувавши подих. А ще швиденько нотували слова гостя в блокнотах та фотографували його фотокамерами й мобільними телефонами. Тим часом хлопчак, вкотре позирнувши на годинник, запропонував відповісти на запитання присутніх, які посипалися зусібіч.

— Коли ви прочитали свою першу книжку?

— Що спонукало засісти за читання і де для цього знаходите вільний час?

— А де берете книжки?

Певна річ, кожну відповідь читача буквально ловили на льоту. Затим він ще люб’язно погодився сфотографуватися на згадку гуртом із письменницьким загалом і терпляче ставив свій підпис у книгах присутніх авторів, які вишикувалися до нього у нічогеньку чергу. А наостанок, взявши подарований букет квітів, вручив письменникам одну із своїх улюблених закладок для книжок, яку використовував при читанні…

Та нічого я, шановні читачі, не переплутав і не вигадав, а просто спробував заглянути у недалеке майбутнє. Бо якщо нинішня ситуація триватиме, невдовзі й справді доведеться влаштовувати подібні зустрічі. Підтвердженням цьому є перипетії на книжковому ринку, через які взагалі складається враження, що письменників тепер розвелося більше за читачів, які буквально на вагу золота. І річ навіть не в величезній кількості графом… скажемо так, осіб, які видають книжки і самовпевнено називають себе письменниками. Цур йому і пек цьому явищу, яке — окрема тема. А нині набагато більше непокоять темпи зменшення кількості тих, хто бере в руки книжку для читання. Хоча — а де її взяти? Адже, за інформацією Асоціації видавців і розповсюджувачів книжок, на їх придбання українці щороку в середньому витрачають аж … 31 гривню. Втім, виявляється, відступати ще є куди, адже є країна, де розкошелюються для читання ще менше, ніж у нас, — 2,2 євро у Молдові. А у «нормально читаючих» країнах Європи ці цифри докорінно відрізняються — у сусідній Польщі на купівлю літератури не скупляться витрачати 32 євро в рік, у Фінляндії — 105, у Німеччині — 119. Відчуваєте різницю?Язика не має, а про підтримку благає, автор —
Рейтинг статьи: 96% из 100 возможных. Голосов всего: 1. Отзывов пользователей: 1.

Источник: www.ukurier.gov.ua

Еще новости


Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы {lang: 'ru'}