Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Де взяти чемних водіїв?

Де взяти чемних водіїв?

Олена ЖУРАВЛЬОВА для «Урядового кур’єра»

Водій увімкнув радіо на повну силу, і маршрутка зірвалася з місця.

— «Золотые купола на груди наколоты»… — заволав співак і ми, пасажири, негайно засумували. Шлях від столичної площі Космонавтів до площі Толстого наче й не дуже довгий, проте останнім часом через затори на дорогах триває замість 20 хвилин майже годину. Й увесь цей час доведеться слухати про «золоті куполи»? До того ж, нещодавно на цьому маршруті замість традиційного «Богдана» пустили величезний автобус, і він, не поспішаючи, пливе вулицями міста, наче корабель пустелі, впускаючи і випускаючи пасажирів тільки через передні двері.

— Це щоб усі сплачували за проїзд, — пояснюють водії.

На запитання: а чи не простіше було б видавати квитки, і тоді ми могли б рухатися швидше, зазвичай відповіді не буває.

Один із пасажирів спробував інтелігентно присоромити водія:

— Рішенням міськради в Києві заборонено вмикати у громадському транспорті музичні твори типу «шансон», як такі, що не відповідають засадам моралі.

Проте водій навіть не повернув голови у його бік і лише презирливо пересмикнув міцними плечима в не надто чистій сорочці.

— Хіба це не до вас звертаються? — намагалася достукатися до водія й інша пасажирка, пані похилого віку.

— Мені ще цілий день працювати, не заводьте мене, — відказав він і тицьнув пальцем у напис поряд: «Хочеш жити — не відволікай водія». І після цього перемикнувся на довгу розмову по мобільному телефону.

Після такого якось вже й незручно нагадувати про те, що нам, пасажирам, також ще цілий день працювати.

Подібні картини щоденного співіснування пасажирів і транспортників можна спостерігати на всіх маршрутах міста. Ми до цього звикли, і навіть старі кияни вже не згадують про ввічливих водіїв громадського транспорту, які колись не лише оголошували зупинку, а були й такі, що з власної ініціативи розповідали про історичні місця столиці, як наприклад на 18-му, який і нині курсує між Майданом Незалежності та площею Шевченка.

Про ці невеселі речі можна було б і не згадували, якби ж не щоденні репортажі по телебаченню про те, що ми на космічній швидкості наближаємось до Євро-2012. Навіть міліціонерів навчають іноземній мові, написи англійською вже є в метро, а з аеропорту «Бориспіль» курсують спеціальні таксі з ввічливими водіями. Все це правильно, але постає запитання: невже наших водіїв маршруток на час проведення футбольного чемпіонату переселять на іншу планету? Чи ми сподіваємось, що іноземні гості пересуватимуться виключно на таксі? Цікаво: хто-небудь переймався питанням євроводіїв? Адже вони — також одне з облич європейської столиці.

Зрозуміло, що транспортні засоби перед футбольним святом помиють та полагодять. Мабуть, зашиють порізані сидіння та закрутять іржаві шурупи, які псують одяг пасажирів. Ми ж не допустимо, щоб найяскравішим враженням від чемпіонату у наших гостей залишився спогад про те, як хтось провалився у діряву підлогу маршрутки.

Загалом, хочеться отримати відповідь на запитання: «А коли вже ми — жителі столиці відчуємо, що живемо в європейському місті»? Чому швидкими темпами втрачаємо ту атмосферу шляхетності, яка панувала тут ще донедавна, спонукаючи приїжджих переймати кращі традиції співжиття в місті з давніми традиціями?Де взяти чемних водіїв?, автор —
Рейтинг статьи: 100% из 100 возможных. Голосов всего: 4. Отзывов пользователей: 3.

Источник: www.ukurier.gov.ua

Еще новости


Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы {lang: 'ru'}