Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Земельна проблематика: хто має право власності?

1
19:36, 22.09.2024
Земельна проблематика: хто має право власності?
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Звертаюся до Вас з такою складною ситуацією: у 1995 році мій батько купив земельну ділянку від приватної особи, договір купівлі-продажу був оформлений у нотаріуса, але ніяких документальних доказів права власності на землю, окрім цього договору, батько не отримав. Після смерті батька в 2005 році, земля перейшла за спадщиною до мене, але я не зміг оформити право власності на землю через відсутність первинних документів. Тепер виникла ситуація, що сусід, який проживає поряд, заявляє, що у нього є документи, що підтверджують його право власності на цю землю, але він не зможе надати їх для перевірки. Він також стверджує, що мій батько ніколи не мав права власності на цю ділянку. Які дії мені слід виконати, щоб встановити своє право власності на цю землю і вирішити цю ситуацію? Чи можна вважати договір купівлі-продажу повністю дійсним документом, який підтверджує право власності? Які документи потрібні для оформлення права власності на землю в Україні?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
19:56, 22.09.2024
Консультирует юрист: Иван Сергеевич

Ваша ситуація вимагає ретельного аналізу та вжиття певних юридичних дій для встановлення права власності на земельну ділянку.

По-перше, слід зазначити, що договір купівлі-продажу, нотаріально посвідчений, є важливим документом, що підтверджує факт придбання землі. Відповідно до статті 655 Цивільного кодексу України, договір купівлі-продажу є підставою для виникнення права власності, але для повного оформлення права власності на земельну ділянку необхідно здійснити державну реєстрацію права власності.

Згідно з Законом України "Про державну реєстрацію прав на нерухоме майно та їх обтяжень", для державної реєстрації права власності на земельну ділянку необхідно надати:

1. Документ, що підтверджує право власності (у вашому випадку це договір купівлі-продажу).
2. Документ, що підтверджує факт прийняття спадщини (свідоцтво про право на спадщину).
3. Заяву про державну реєстрацію права власності.

Якщо у сусіда є документи, що підтверджують його право власності, він повинен їх надати, оскільки відповідно до статті 328 Цивільного кодексу України, право власності потребує належного оформлення.

У вашій ситуації рекомендується:

1. Звернутися до державного реєстратора з наявними документами для спроби зареєструвати право власності.
2. Якщо виникають суперечки з сусідом, розглянути можливість подання позову до суду для встановлення права власності на землю в судовому порядку відповідно до статті 392 Цивільного кодексу України.
3. Можливо, варто також провести кадастрову зйомку земельної ділянки для уточнення її меж та площі.

У випадку судового розгляду, необхідно буде надати всі наявні документи та, можливо, свідчення свідків, які можуть підтвердити факт володіння та користування землею вашим батьком.

Зважаючи на складність справи, рекомендується звернутися за допомогою до адвоката, який має досвід у земельних справах, для належного представництва ваших інтересів.

______________
С уважением, Иван Сергеевич
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы