Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Зайнятість земельної ділянки: правові аспекти

1
19:20, 22.09.2024
Зайнятість земельної ділянки: правові аспекти
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Маю проблему, з якою зіткнувся не так давно. Маючи житловий будинок в місті, я вирішив придбати земельну ділянку поблизу, щоб створити невеликий сад і влаштувати додаткову зону відпочинку. Як було з'ясовано пізніше, ця ділянка є частиною більшого масиву землі, який перебуває в общій власності спільноти мешканців нашого району. Згідно з інформацією, отриманою від місцевої влади, ця ділянка була відведена під общі потреби мешканців ще у радянські часи. Проте, зараз на цій ділянці немає жодних споруд або інфраструктури, які б відповідали потребам мешканців, а сама ділянка виглядає занедбаною і не використовується. Я хотів би використати цю ділянку для своїх потреб, але не знаю, які правові наслідки можуть виникнути. Чи можу я претендувати на придбання цієї ділянки? Які юридичні кроки потрібно зробити для цього? Чи можливо змінити статус ділянки з общої на приватну? І які можуть бути юридичні наслідки, якщо я почну використовувати цю ділянку без формального права власності? Буду вдячний за допомогу в розробці стратегії для вирішення цієї проблеми.

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
19:42, 22.09.2024
Консультирует юрист: Адвокат Дмитрий Зенкин

Згідно з законодавством України, питання щодо використання та приватизації земельних ділянок регулюються Земельним кодексом України та Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні". Ваша ситуація стосується змін у правовому статусі земельної ділянки, яка наразі перебуває у спільній власності громади.

По-перше, необхідно з'ясувати правовий статус земельної ділянки. Це можна зробити, звернувшись до місцевого органу влади, зокрема в управління земельних ресурсів, для отримання детальної інформації щодо прав власності та цільового призначення ділянки. Важливо уточнити, чи є ділянка зареєстрованою в Державному земельному кадастрі та чи є вона предметом якихось обмежень або обтяжень.

Якщо ділянка дійсно є у спільній власності громади, ви можете ініціювати питання щодо зміни її правового статусу. Згідно зі статтею 117 Земельного кодексу України, зміна цільового призначення землі, яка перебуває у комунальній власності, можлива за рішенням відповідної ради. Для цього вам потрібно подати запит до місцевої ради з проханням про розгляд можливості передачі ділянки у приватну власність або надання її в оренду. Ваша заява повинна містити обґрунтування необхідності зміни статусу ділянки та її використання.

Проте варто розуміти, що використання земельної ділянки без оформлення права власності або оренди може мати негативні наслідки, такі як адміністративна відповідальність за самовільне зайняття земельної ділянки (стаття 53-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення). Це може призвести до накладення штрафу та вимоги звільнити ділянку.

Таким чином, рекомендую розпочати з юридичної консультації для оцінки всіх ризиків та можливостей, а потім звернутися до місцевої ради з офіційним запитом. Це допоможе вам визначити найбільш ефективну стратегію для вирішення вашої проблеми та уникнути можливих правових ускладнень.

______________
З повагою, адвокат Дмитро Зенкін.
Юридичні послуги від професіонала, дорого!
Тел.:(067) 986-15-40
top


Другие консультации


irina.gumeniuk@yandex.ua
10:14, 22.09.2015
Приватизация
13:19, 08.06.2013

Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы