Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Заплутаність власності: права та обов'язки

1
16:36, 25.09.2024
Заплутаність власності: права та обов'язки
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Маю дуже складне питання, яке стосується мого права власності на земельну ділянку. Ситуація наступна: я є власником земельної ділянки, яку я купив від представника юридичної особи. Договір купівлі-продажу було оформлено через нотаріуса, землю було державно зареєстровано на моє ім’я. Проте, через деякий час виявилося, що ця юридична особа була ліквідована ще до моменту продажу, а її представник не мав відповідних повноважень на здійснення операцій з землею. Окрім цього, виявилось, що на цю землю є ще один власник, який проживає за кордоном, але має документи на право власності, видані ще до моєї покупки. Його права були зареєстровані в іншій державній реєстраційній службі, і я про це не знала. Також на цій земельній ділянці розташовано будівлю, яка є пам'яткою архітектури. І, як виявилося, вона була оголошена такою після моєї покупки землі, і я не була про це повідомлена. Тепер я стою перед великою кількістю питань: Чи є моя угода купівлі-продажу дійсною? Чи можу я вважатися законним власником землі? Які мої права та обов'язки щодо другого власника і будівлі-пам'ятки? Яким чином я можу вирішити цю ситуацію, і які можливі наслідки мене чекають?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
17:28, 25.09.2024
Консультирует юрист: Светлана Приймак

Ваша ситуація є досить складною і потребує детального аналізу з урахуванням чинного законодавства України. Ось кілька ключових аспектів, які варто враховувати:

1. **Дійсність договору купівлі-продажу**: Відповідно до статті 203 Цивільного кодексу України, для дійсності правочину необхідно дотримання певних умов, зокрема, законність підстави та дійсність волевиявлення сторін. Якщо представник юридичної особи не мав повноважень на укладення договору, або якщо юридична особа була ліквідована на момент укладання договору, це може бути підставою для визнання договору недійсним на підставі статті 215 Цивільного кодексу України.

2. **Права на земельну ділянку**: Відповідно до статті 319 Цивільного кодексу України, власник має право володіти, користуватися та розпоряджатися своїм майном. Однак, якщо існує інший власник, зареєстрований раніше у відповідній державній реєстраційній службі, це може створити суперечність прав. У такому випадку необхідно звернутися до суду для вирішення питання про право власності.

3. **Будівля-пам'ятка архітектури**: Щодо будівель, що є пам'ятками архітектури, Закон України "Про охорону культурної спадщини" встановлює особливий режим використання. Власник зобов'язаний дотримуватися правил охорони та збереження такої пам'ятки. Якщо статус пам'ятки був встановлений після вашої покупки, ви повинні були бути належним чином повідомлені про це.

4. **Дії для вирішення ситуації**: Вам слід звернутися до суду з позовом про визнання права власності на земельну ділянку або визнання договору купівлі-продажу недійсним, якщо є підстави для цього. Крім того, рекомендується звернутися до органів, відповідальних за охорону культурної спадщини, щоб з'ясувати ваші обов'язки щодо пам'ятки.

5. **Можливі наслідки**: Якщо суд визнає договір недійсним, можуть бути застосовані наслідки недійсності правочину, передбачені статтею 216 Цивільного кодексу України, а саме повернення сторін у первісний стан.

З огляду на складність ситуації, доцільно звернутися за професійною юридичною консультацією для детального аналізу вашої справи та розробки стратегії захисту ваших прав.

______________
С ув. адвокат Светлана Приймак!

Сайт: //yurhelp.in.ua
Тел.: (67) 772-7922
Все консультации по телефону ПЛАТНЫЕ!
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы