Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Суперечка з сусідами через межі ділянки.

1
23:25, 21.09.2024
Суперечка з сусідами через межі ділянки.
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Мені потрібна ваша допомога. Виникла суперечка між мною та моїми сусідами через межі ділянки. На початку все було просто: ми обоє купили землю в одному і тому ж місці, але з часом виявилося, що межі наших ділянок перетинаються. Ми звернулися до кадастрового інженера, який визначив межу, але мої сусіди не погодилися з його висновками. Вони стверджують, що мають документи, які підтверджують їх право володіння цією частиною землі, але відмовляються надати мені їх копії. Тепер вони звернулися у суд з позовом про визнання права власності на спірну ділянку землі. Як я можу захистити свої права у цій ситуації? Чи можу я вимагати надання мені копій документів, на які вони посилаються? Чи можу я заперечити проти висновків кадастрового інженера, якщо вони мені не підходять? І яким чином я можу довести своє право володіння спірною ділянкою, якщо у мене немає документів, що підтверджують це, але я вже давно користуюся цією землею? Мені потрібна ваша юридична консультація щодо цього питання.

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
00:09, 22.09.2024
Консультирует юрист: Иван Сергеевич

У ситуації, коли виникла суперечка щодо меж земельної ділянки, і справа передана до суду, важливо діяти відповідно до законодавства України, зокрема Земельного кодексу України (ЗКУ), Цивільного процесуального кодексу України (ЦПКУ) та інших нормативно-правових актів.

По-перше, щодо вимоги надання копій документів, на які посилаються ваші сусіди в суді. Відповідно до статті 81 ЦПКУ, кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. Ви маєте право подати до суду клопотання про витребування необхідних документів у сусідів, якщо вони відмовляються їх надати добровільно. Це може бути зроблено у формі письмового запиту до суду для забезпечення доказової бази.

По-друге, якщо ви не згодні з висновками кадастрового інженера, ви маєте право заперечити їх у суді. Згідно зі статтею 144 ЗКУ, визначення меж земельної ділянки може бути оскаржене в судовому порядку. Ви можете замовити повторну експертизу, залучивши іншого спеціаліста або експертну організацію, яка має відповідні ліцензії та сертифікати. Результати цієї експертизи можуть бути включені до матеріалів справи.

По-третє, для доведення вашого права володіння спірною ділянкою, навіть за відсутності документів, є можливість посилатися на інститут набувальної давності, передбачений статтею 344 Цивільного кодексу України. Якщо ви добросовісно, відкрито і безперервно користувалися землею протягом 10 років, ви можете звернутися до суду з позовом про визнання права власності на цю ділянку на підставі набувальної давності. Важливими доказами можуть бути показання свідків, квитанції про сплату земельного податку, фотографії, відеозаписи та інші матеріали, які підтверджують ваше користування ділянкою.

Крім того, рекомендується звернутися до кваліфікованого юриста, який зможе надати додаткову консультацію та допомогу в підготовці документів для судового розгляду. Це забезпечить більш ефективний захист ваших прав у суді.

______________
С уважением, Иван Сергеевич
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы