Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Спадщина зі складнощами: тестамент та борги

1
00:26, 21.09.2024
Спадщина зі складнощами: тестамент та борги
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Мене турбує вкрай складне та заплутане питання, яке стосується спадщини. Мій дядько, мешканець України, помер у передчасному віці, залишивши після себе тестамент, в якому він відкладає всю свою власність мені та моїй сестрі. Проте, померлий був власником бізнесу, який, як виявилося, має велику кількість боргів. Наша сім'я ніколи не займалася його бізнесом і не знає всіх подробиць. Звичайно, ми б хотіли прийняти спадщину, але ми не хочемо на себе брати борги. Які юридичні кроки ми можемо зробити, щоб захистити себе від відповідальності за борги дядька? Яким чином ми можемо вияснити, які саме борги залишилися після нього, і чи можемо ми відмовитися від частини спадщини, яка пов'язана з боргами? Чи існує юридичний шлях, щоб прийняти спадщину, але відмовитися від боргів?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
00:49, 21.09.2024
Консультирует юрист: Адвокат Дмитрий Зенкин

У випадку спадкування за заповітом в Україні спадкоємці мають право прийняти спадщину або від неї відмовитися. Згідно з Цивільним кодексом України (ЦКУ), зокрема ст. 1218, до складу спадщини входять як права, так і обов'язки спадкодавця, тобто і борги також.

Щоб уникнути відповідальності за борги, ви можете розглянути кілька варіантів:

1. **Відмова від спадщини**: Згідно зі ст. 1273 ЦКУ, спадкоємець має право відмовитися від спадщини протягом шести місяців з дня відкриття спадщини. Відмова може бути на користь іншої особи або без зазначення такої. Важливо розуміти, що відмова від спадщини є остаточною і не може бути відкликана.

2. **Прийняття спадщини з інвентаризацією**: Ви можете прийняти спадщину з інвентаризацією, що обмежує вашу відповідальність за борги спадкодавця в межах вартості успадкованого майна. Згідно зі ст. 1282 ЦКУ, спадкоємці, які прийняли спадщину, відповідають за борги спадкодавця лише в межах вартості отриманого майна.

3. **Юридична консультація і аудит**: Рекомендується звернутися до нотаріуса або адвоката для проведення правового аудиту спадщини, що дозволить виявити всі наявні борги і активи. Нотаріус може звернутися до кредиторів з проханням надати інформацію про борги спадкодавця.

4. **Звернення до суду**: Якщо виникають спірні питання щодо боргів, ви можете звернутися до суду для вирішення таких питань. Суд може встановити розмір і наявність боргів, що дозволить вам прийняти зважене рішення.

Таким чином, ви можете обрати найбільш відповідний варіант, враховуючи ваші обставини і бажання. Важливо діяти в межах встановлених законом строків та умов.

______________
З повагою, адвокат Дмитро Зенкін.
Юридичні послуги від професіонала, дорого!
Тел.:(067) 986-15-40
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы