Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Спадкоємність нерухомості: чи можу успадкувати майно без завдання збитків?

1
23:26, 30.09.2024
Спадкоємність нерухомості: чи можу успадкувати майно без завдання збитків?
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я, Николай Ільич, проживаю в Лисичанську, та звертаюся з питанням щодо спадкоємності нерухомості. Мій батько помер, залишивши будинок, але у нього були борги перед кредиторами. Чи можу я успадкувати цю нерухомість без відшкодування боргів? Які є мої права та обов'язки у цій ситуації? Потрібна консультація юриста з досвідом роботи з спадковими справами в Лисичанську. Готовий співпрацювати для вирішення цього питання юридичним шляхом.

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
00:12, 01.10.2024
Консультирует юрист: Иван Сергеевич

В Україні питання спадкування регулюється Цивільним кодексом України. Згідно з частиною 1 статті 1216 Цивільного кодексу України, спадкуванням є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).

Згідно з частиною 1 статті 1218 Цивільного кодексу України, до складу спадщини входять як права, так і обов'язки спадкодавця, що існували на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті. Це означає, що спадкоємець приймає не тільки активи (наприклад, нерухомість), але й пасиви, тобто борги спадкодавця.

Однак, згідно з частиною 1 статті 1231 Цивільного кодексу України, спадкоємці відповідають за борги спадкодавця лише в межах вартості майна, яке перейшло до них у спадщину. Це означає, що якщо вартість боргів перевищує вартість успадкованого майна, спадкоємці не зобов'язані відшкодовувати борги за рахунок власних коштів.

Для прийняття спадщини слід звернутися до нотаріуса із заявою про прийняття спадщини протягом шести місяців з моменту відкриття спадщини (стаття 1269 Цивільного кодексу України). Якщо спадкоємець не встиг подати таку заяву вчасно, він може звернутися до суду з проханням продовжити цей термін, надавши докази поважних причин пропуску.

Варто також зазначити, що спадкоємець має право відмовитися від спадщини (стаття 1273 Цивільного кодексу України), що може бути доцільним, якщо борги спадкодавця значно перевищують вартість успадкованого майна.

Рекомендується звернутися до досвідченого юриста у спадкових справах, який допоможе оцінити всі ризики та можливості, а також підготувати необхідні документи для нотаріуса або суду.

______________
С уважением, Иван Сергеевич
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы