Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Складність вирішення спадкоємності

1
17:41, 20.09.2024
Складність вирішення спадкоємності
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я, як громадянин України, стикнувся з вкрай заплутаною ситуацією, що виникла внаслідок смерті моєї бабусі, яка була громадянкою України, але проживала в Канаді останні 15 років свого життя. Вона залишила мені в спадок нерухомість в Україні та в Канаді, а також суму грошей в канадському банку. Моєю проблемою є те, що я не зовсім розумію, які правові процедури мають бути проведені для того, щоб я міг володіти цим майном: чи потрібно відкривати спадкову справу в Україні та в Канаді окремо, чи достатньо буде відкрити її в одній з країн? Що мені робити з грошима в канадському банку, як їх перевести до України, чи це взагалі можливо і які податки при цьому нараховуються? Чи є якісь особливості спадкування нерухомості в Україні, якщо громадянин, який її отримує, проживає за кордоном? Які податкові зобов'язання мене можуть очікувати в Україні та в Канаді в зв’язку з тим, що я став спадкоємцем?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
18:39, 20.09.2024
Консультирует юрист: Иван Сергеевич

У вашій ситуації важливо врахувати як українське, так і канадське законодавство щодо спадкування, оскільки спадщина включає майно в обох країнах.

1. **Відкриття спадкової справи**:
- В Україні спадкову справу відкриває нотаріус за останнім місцем проживання спадкодавця або за місцем знаходження нерухомості, якщо місце проживання не відоме (стаття 1221 Цивільного кодексу України). Для отримання права на спадщину в Україні вам необхідно звернутися до українського нотаріуса, подати заяву про прийняття спадщини протягом шести місяців з дня смерті спадкодавця (стаття 1270 ЦК України).
- Щодо Канади, процедура може відрізнятися в залежності від провінції, тому вам слід звернутися до адвоката в Канаді, який спеціалізується на спадковому праві, щоб з'ясувати деталі відкриття спадкової справи там.

2. **Грошові кошти в канадському банку**:
- Для отримання доступу до банківського рахунку в Канаді, вам може знадобитися підтвердження вашого права на спадщину, яке видає канадський суд або інший уповноважений орган.
- Після отримання коштів, для їх переведення в Україну, вам слід дотримуватися правил валютного законодавства, зокрема Постанови НБУ № 5 від 2 січня 2019 року, що регулює валютні операції. Консультація з банком в Україні допоможе з’ясувати деталі переведення коштів.

3. **Податки**:
- В Україні спадщина, отримана від бабусі, не підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб (стаття 174 Податкового кодексу України), якщо ви є резидентом України.
- У Канаді податки на спадщину не стягуються, але може бути необхідним сплатити податок на приріст капіталу або інші збори, якщо такі передбачені законодавством конкретної провінції.
- Рекомендується звернутися до податкового консультанта в Канаді для отримання точнішої інформації про можливі податкові зобов'язання.

4. **Особливості спадкування нерухомості в Україні**:
- Законодавство України не встановлює обмежень на спадкування нерухомості громадянами, які проживають за кордоном. Проте, при продажу цієї нерухомості можуть виникнути податкові зобов'язання.

Враховуючи складність вашої ситуації, рекомендується звернутися до фахівців як в Україні, так і в Канаді для отримання детальної правової консультації та забезпечення дотримання всіх законодавчих вимог.

______________
С уважением, Иван Сергеевич
top


Другие консультации


В клуб до 18
00:25, 24.12.2016

Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы