Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Проблеми з правом власності на землю

1
21:42, 24.09.2024
Проблеми з правом власності на землю
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я, громадянин України, користуюсь земельною ділянкою, яка за державним актом від 1992 року належить мені. Проте, за недавньо укладеним договором оренди, я надав цю ділянку в оренду іншій особі на 10 років. Орендар використовує землю згідно з умовами договору, але нещодавно я виявив, що він також здійснює будівельні роботи на цій ділянці, які, як я розумію, не передбачені договором оренди. В той же час, я побачив, що в реєстрі прав на нерухомість з'явилася нова запис про те, що ця земельна ділянка перебуває в оренді у третьої особи, без мого відома та згоди. Я вже звернувся до нотаріуса, але він нічого не зміг мені пояснити. Які мої права, як власника земельної ділянки, в цій ситуації? Що я можу зробити, щоб захистити свою власність? Чи можу я вимагати припинення будівельних робіт або відмовитися від договору оренди? Чи можу я вимагати видалення запису про оренду третьої особи? Які юридичні кроки мені слід зробити в цій ситуації?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
22:09, 24.09.2024
Консультирует юрист: Иван Сергеевич

Ваша ситуація потребує комплексного підходу, оскільки вона включає кілька аспектів, пов'язаних з правами власника земельної ділянки та орендаря.

1. **Права власника земельної ділянки**: Згідно з статтею 317 Цивільного кодексу України (ЦКУ), власник земельної ділянки має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю. Однак, під час дії договору оренди, право користування земельною ділянкою передається орендарю.

2. **Будівельні роботи**: Якщо будівельні роботи не передбачені договором оренди, такі дії орендаря можуть вважатися порушенням умов договору. Відповідно до статті 651 ЦКУ, ви маєте право вимагати зміни або розірвання договору, якщо інша сторона істотно порушує його умови. Спочатку варто направити орендарю письмову вимогу про припинення будівельних робіт та приведення земельної ділянки у первісний стан.

3. **Запис про оренду третьої особи**: Відповідно до статті 377 ЦКУ, будь-які права на нерухомість, включаючи оренду, підлягають державній реєстрації. Якщо запис в реєстрі прав на нерухомість був внесений без вашої згоди, це може свідчити про незаконні дії. Ви маєте право звернутися до суду з вимогою про визнання запису недійсним, посилаючись на статтю 392 ЦКУ, яка передбачає захист права власності.

4. **Юридичні кроки**:
- Зверніться письмово до орендаря з вимогою припинити будівельні роботи та, у разі відсутності відповіді або відмови, зверніться до суду з позовом про захист ваших прав.
- Для видалення запису про оренду третьої особи без вашої згоди, подайте заяву до органу державної реєстрації прав на нерухоме майно про перевірку законності такої реєстрації. Якщо це не принесе результату, звертайтеся до суду.
- Рекомендується також звернутися до адвоката, який спеціалізується на земельних питаннях, для аналізу вашої ситуації та підготовки відповідних документів.

Ці кроки допоможуть вам захистити ваші права як власника земельної ділянки та відновити законність у відносинах з орендарями.

______________
С уважением, Иван Сергеевич
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы