Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Спадкоємність криптовалют

1
22:11, 23.09.2024
Спадкоємність криптовалют
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я, громадянка України, нещодавно втратила свого батька, який був активним інвестором в криптовалюти. За життя він неодноразово наголошував, що частка його вкладів в біткоїни має перейти до мене у спадок. Проте, після його смерті, я зіткнулася з низкою проблем. Він ніколи не розповідав мені про механізми криптотрейдингу, не надавав доступ до своїх електронних гаманців, не залишив ніяких інструкцій. Моя проблема полягає в тому, що, не знаючи нічого про криптовалюту, я не знаю, як взагалі почати процес звернення спадку. Чи можу я взагалі розраховувати на отримання цих активів, якщо не маю доступу до електронних гаманців батька? Чи вважається криптовалюта майном, яке може бути спадкуване? Якщо так, то які мої перші кроки, щоб звернути цей спадок? Чи є в Україні законодавча база, що регулює цей процес? Також, я хотіла б знати, які можливі податкові наслідки для мене, якщо я зможу отримати криптовалюту в спадок. Чи буду я зобов'язана сплатити податок з цього майна? Яким чином він буде розрахований? Чи залежить розмір податку від курсу криптовалюти на момент отримання спадку? Ваша допомога в цьому питанні буде надзвичайно цінною для мене.

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
22:57, 23.09.2024
Консультирует юрист: Иван Сергеевич

В Україні криптовалюта не має чіткого правового статусу, однак Верховна Рада ухвалила Закон "Про віртуальні активи", який визначає правові основи для обігу віртуальних активів, до яких відносяться і криптовалюти. Цей закон надає можливість вважати криптовалюту майном, яке може бути об’єктом спадкового права.

Щодо спадкування криптовалюти, важливо розуміти, що доступ до електронного гаманця є критично важливим. Якщо немає доступу до гаманця, то фактично неможливо отримати контроль над криптовалютою. В такій ситуації рекомендується звернутися до спеціалістів з криптовалют або до адвоката, який має досвід у цій сфері, для спроби відновлення доступу.

Перші кроки, які варто здійснити для оформлення спадку:

1. Зверніться до нотаріуса для відкриття спадкової справи. Це необхідно для офіційного визнання ваших прав на спадщину.

2. Спробуйте знайти інформацію або документи, які можуть допомогти отримати доступ до електронних гаманців. Це може бути комп'ютер, мобільний телефон, записані ключі або паролі.

3. Можливо, ваш батько використовував криптобіржі. В такому випадку можна спробувати звернутися до цих бірж з відповідними запитами, надавши підтвердження вашого права на спадщину.

Щодо податкових наслідків, відповідно до Податкового кодексу України, доходи, отримані у вигляді спадщини, підлягають оподаткуванню. Однак, якщо спадщина отримана від близьких родичів (перша лінія споріднення), ставка податку становить 0%.

Проте, якщо ви вирішите продати отриману криптовалюту, то податок на доходи фізичних осіб (18%) та військовий збір (1,5%) будуть застосовуватись до різниці між вартістю продажу і вартістю на момент отримання спадщини, яку ще потрібно буде визначити. Це може залежати від ринкового курсу криптовалюти на момент фактичного отримання доступу до неї.

Якщо у вас виникають складнощі з визначенням податкових зобов'язань, рекомендується звернутися до податкового консультанта або адвоката, спеціалізованого у фінансовому праві, для отримання детальної консультації.

______________
С уважением, Иван Сергеевич
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы