Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Проблеми з наслідуванням нерухомості

1
01:24, 21.09.2024
Проблеми з наслідуванням нерухомості
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я, громадянка України, маю складний юридичний випадок, пов'язаний з наслідуванням нерухомості після смерті батька. Він був власником квартири в Києві, на яку було оформлено право власності. Після його смерті, за законом, я як єдина дочка є основним наслідником. Однак, є проблема, пов'язана з тим, що в період життя батька в цій квартирі проживала його співмешканка, з якою вони не були офіційно одружені. Вона продовжує проживати в цій квартирі і відмовляється її покинути, заявляючи, що має право на житло. Додатковою складністю є те, що у них є спільна неповнолітня дитина. Які юридичні кроки я маю здійснити для того, щоб виконати свої права на наслідство, і чи може ця жінка претендувати на частину нерухомості, якщо вони не були офіційно одружені? Які мої дії щодо неповнолітньої дитини, яка є моєю напівсестрою?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
02:13, 21.09.2024
Консультирует юрист: Светлана Приймак

У вашій ситуації необхідно розглянути кілька юридичних аспектів, пов'язаних із спадкуванням, правами на житло та захистом прав дитини.

1. **Спадкування нерухомості**. Відповідно до статті 1216 Цивільного кодексу України (ЦК України), спадкоємством є перехід прав та обов'язків від померлого (спадкодавця) до спадкоємців. Оскільки ви є єдиною дочкою померлого, ви маєте право на спадщину за законом (стаття 1261 ЦК України). Вам необхідно звернутися до нотаріуса для відкриття спадкової справи протягом шести місяців з моменту відкриття спадщини (стаття 1270 ЦК України).

2. **Право співмешканки на житло**. Незважаючи на те, що співмешканка проживала з вашим батьком, якщо вони не перебували у зареєстрованому шлюбі, вона не має законних підстав претендувати на спадщину за відсутності заповіту на її користь. Проте, відповідно до статті 1258 ЦК України, якщо спільна дитина вашого батька і співмешканки не досягла повноліття, вона може бути спадкоємцем першої черги разом з вами.

3. **Захист прав дитини**. Оскільки у вашого батька є неповнолітня дитина, яка є вашою напівсестрою, вона має право на частку у спадщині. Це означає, що частина нерухомості може відійти їй як спадкоємцю першої черги. У такому випадку необхідно буде розібратися з правом користування нерухомістю. Відповідно до статті 18 Закону України "Про охорону дитинства", дитина має право на житло, що може обмежити ваше право на виселення співмешканки до досягнення дитиною повноліття.

4. **Виселення співмешканки**. Якщо співмешканка незаконно утримує житло, ви можете звернутися до суду з позовом про визнання права власності та виселення. Проте, враховуючи наявність неповнолітньої дитини, суд може залишити за нею право проживання до забезпечення дитини іншим житлом.

Рекомендується звернутися до адвоката, який спеціалізується на спадкових справах, для отримання детальної консультації та допомоги в судовому процесі, якщо це буде необхідно.

______________
С ув. адвокат Светлана Приймак!

Сайт: //yurhelp.in.ua
Тел.: (67) 772-7922
Все консультации по телефону ПЛАТНЫЕ!
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы