Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Проблема зі спадкоємістю нерухомості

1
01:20, 21.09.2024
Проблема зі спадкоємістю нерухомості
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я єдиний син моїх батьків, що померли. Мій батько був власником нерухомого майна - будинку, земельної ділянки та гаражу. Це майно було куплене за часів СРСР. Після смерті батьків, я звернувся до нотаріуса для оформлення спадкування. Однак, виявилося, що у батька була ще одна нерухомість - квартира, яку він купив ще до свого шлюбу з моєю матір'ю. Я не знав про цю квартиру. Виявилося, що зараз в ній проживає жінка, яку батько підтримував фінансово до своєї смерті. Вона стверджує, що має право на частку в цій квартирі, оскільки жила з моїм батьком до його смерті, хоча вони не були офіційно одружені. Які мої дії у цій ситуації? Чи маю я право на всю квартиру, як єдиний спадкоємець? Чи має ця жінка право на частку в квартирі? Чи впливає її проживання в квартирі на мої права? Як я можу захистити свої інтереси?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
01:33, 21.09.2024
Консультирует юрист: Адвокат Дмитрий Зенкин

У Вашій ситуації важливо розібратися з декількома ключовими аспектами спадкування та прав на нерухомість.

1. **Спадкування нерухомості**:
Відповідно до статті 1216 Цивільного кодексу України (ЦКУ), спадкування є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців). Як єдиний син, Ви є спадкоємцем першої черги згідно з статтею 1261 ЦКУ. Це означає, що Ви маєте право на спадкування всього майна, яке належало Вашому батькові, якщо він не залишив заповіт, в якому вказано інше.

2. **Право жінки на частку в квартирі**:
Жінка, яка стверджує, що має право на частку в квартирі через спільне проживання з Вашим батьком, може претендувати на частку лише за умови, якщо вона доведе, що вони вели спільне господарство і фактично перебували у відносинах, аналогічних сімейним. Такі обставини можуть бути підставою для визнання її права на частку в майні на підставі статті 74 Сімейного кодексу України, яка регулює питання спільного проживання без шлюбу.

3. **Вплив проживання в квартирі на Ваші права**:
Проживання жінки в квартирі не впливає на Ваші спадкові права. Однак, якщо вона буде претендувати на частку в квартирі, це питання може бути вирішено лише в судовому порядку, де вона повинна буде надати докази на підтвердження своїх вимог.

4. **Захист Ваших інтересів**:
- Перш за все, оформіть свої спадкові права у нотаріуса, отримавши свідоцтво про право на спадщину.
- Якщо жінка подасть позов до суду про визнання права на частку в квартирі, Вам необхідно буде брати участь у цьому процесі для захисту своїх інтересів. Рекомендується звернутися до адвоката, який допоможе зібрати необхідні докази та представляти Ваші інтереси в суді.
- Ви можете подати позов про виселення цієї жінки з квартири, якщо вона не має законних підстав для проживання.

У будь-якому випадку, для захисту своїх прав і вирішення конфлікту найкраще консультуватися з кваліфікованим спеціалістом у сфері спадкового права.

______________
З повагою, адвокат Дмитро Зенкін.
Юридичні послуги від професіонала, дорого!
Тел.:(067) 986-15-40
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы