Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Проблема з правом власності на землю.

1
16:16, 20.09.2024
Проблема з правом власності на землю.
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я, громадянин України, нещодавно успадкував від своєї бабусі земельну ділянку в одному з сіл Київської області. Бабуся була бездітною і перед смертю оформила на мене спадщину. Проте, незабаром після її смерті, виникла проблема: сусіди почали вимагати частину цієї землі, мотивуючи тим, що протягом багатьох років вони використовували цю ділянку і займалися на ній сільськогосподарським виробництвом. Вони звернулися до суду з клопотанням про визнання їх прав на частину землі за принципом "той, хто обробляє землю, той її і має". Як я дізнався, у нашому законодавстві дійсно існує такий принцип, але я не зовсім розумію, як він застосовується в практиці, і чи мають сусіди реальні шанси отримати частину моєї землі. Також мене турбує, що я не мав змоги особисто контролювати використання цієї землі, оскільки проживаю в Києві, а бабуся, через проблеми зі здоров'ям, не могла це робити. Тому, мені потрібна юридична допомога і консультація з цього питання: чи можуть сусіди реально відібрати в мене частину землі, якщо вони доведуть, що використовували її протягом багатьох років? Які законодавчі норми та вироки суду є в цьому випадку? Чи маю я право вимагати з них компенсацію за використання моєї землі? І які кроки мені варто зробити, щоб захистити свої права на спадщину?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
16:36, 20.09.2024
Консультирует юрист: Адвокат Дмитрий Зенкин

У вашій ситуації важливо розібратися з кількома аспектами українського законодавства, які регулюють спадкові права і право власності на земельні ділянки.

По-перше, ваше право на спадщину закріплено Цивільним кодексом України. Згідно зі статтею 1216 ЦК України, спадкування є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців). Якщо бабуся оформила заповіт на вашу користь, і ви прийняли спадщину згідно з цим заповітом, ваше право власності є законним.

Щодо вимог сусідів, вони можуть спробувати обґрунтувати свої претензії, посилаючись на принцип набувальної давності, який передбачено статтею 344 ЦК України. Згідно з цим принципом, особа, яка добросовісно, відкрито і безперервно володіє нерухомим майном протягом десяти років, може набути право власності на це майно. Проте, для цього вони повинні довести, що їх володіння було добросовісним і відкритим, а також що вони використовували землю з вашого відома або відома вашої бабусі.

Вашим першим кроком має бути звернення до суду для захисту своїх прав. Ви можете подати зустрічний позов, указуючи на ваше право власності на підставі спадщини. Важливо зібрати всі документи, які підтверджують ваше право на спадщину, такі як свідоцтво про право на спадщину, витяги з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та інші документи, що підтверджують ваші права на ділянку.

Щодо компенсації за використання землі, ви можете вимагати відшкодування за незаконне користування вашою власністю. Це можна зробити на підставі статті 1166 ЦК України, яка передбачає відшкодування збитків, завданих неправомірним використанням майна.

Зверніться до кваліфікованого адвоката, який допоможе вам підготувати всі необхідні документи для суду та забезпечити захист ваших прав у судовому процесі. Це важливо для того, щоб ваші інтереси були належно представлені і щоб ви могли отримати справедливе рішення.

______________
З повагою, адвокат Дмитро Зенкін.
Юридичні послуги від професіонала, дорого!
Тел.:(067) 986-15-40
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы