Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Проблема з правами співвласників на спільне житло

1
19:29, 20.09.2024
Проблема з правами співвласників на спільне житло
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Як складно скомпоноване юридичне питання: Я є співвласником квартири, в якій раніше проживав з батьками. Після розлучення батьків, батько виїхав, але залишив за собою частку власності. Мама померла, і за законом її частка перейшла до мене. Але в той час я був неповнолітнім. Тепер мені виповнилось 18 років, і я хочу продати свою частку квартири, але батько твердо проти цього. Він вимагає, щоб я передав йому свою частку, але я не хочу цього робити. Він грозиться судом, але я прочитав, що в Україні є закон, який захищає права співвласників на спільну власність. Які дії я маю здійснити щоб захистити свої інтереси, враховуючи що батько може скористатися своїми знаннями та досвідом у цій сфері?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
20:23, 20.09.2024
Консультирует юрист: Адвокат Дмитрий Зенкин

У вашій ситуації важливо дотримуватися юридичних процедур, щоб захистити свої права як співвласника квартири. В Україні спільна власність регулюється Цивільним кодексом України. Зокрема, статті 355-367 Цивільного кодексу України регулюють відносини щодо права спільної часткової власності.

1. **Визначте розмір своєї частки**: Спочатку переконайтеся, що ваші права на частку в квартирі документально підтверджені. Якщо ви отримали частку після смерті матері, і є відповідне рішення суду чи свідоцтво про право на спадщину, це буде вашим підтвердженням.

2. **Право розпорядження часткою**: Відповідно до статті 361 Цивільного кодексу України, кожен співвласник має право розпоряджатися своєю часткою на власний розсуд, але у разі продажу частки іншому ніж співвласник покупцю, ви зобов’язані письмово повідомити інших співвласників про ваш намір продати частку із зазначенням ціни та інших умов продажу (стаття 362 ЦК України).

3. **Преважне право купівлі**: Ваш батько має переважне право на купівлю вашої частки на тих умовах, які ви запропонуєте третій особі. Якщо він відмовиться або не відповість протягом одного місяця з дня повідомлення, ви можете продати свою частку третій особі.

4. **Юридична консультація**: Рекомендується звернутися до адвоката, щоб отримати консультацію щодо вашої ситуації та скласти всі необхідні документи належним чином. Це особливо важливо, враховуючи, що ваш батько має досвід у цій сфері.

5. **Вирішення конфлікту**: Якщо батько подасть до суду, ви маєте право захищати свої інтереси, включаючи подання позову про виділ вашої частки в натурі, якщо це можливо, або вимагати компенсації.

6. **Діалог**: Спробуйте вирішити питання мирним шляхом, можливо, через медіацію. Це може допомогти уникнути судових витрат і зберегти сімейні відносини.

Дотримання цих кроків допоможе захистити ваші інтереси та права на частку в квартирі.

______________
З повагою, адвокат Дмитро Зенкін.
Юридичні послуги від професіонала, дорого!
Тел.:(067) 986-15-40
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы