Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

"Проблема з орендою житла"

1
12:46, 20.09.2024
"Проблема з орендою житла"
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я є громадянином України, який винаймає житло в місті Києві. Нещодавно я уклав договір оренди з власником квартири. Однак, виникла кілька складних моментів, які я хочу прояснити. Власник квартири підписав договір оренди як фізична особа-підприємець, і він наполягає на тому, що оренда має бути оформлена як господарська угода, а не як цивільно-правова. Чи це законно? Чи може власник квартири виступати як підприємець в такій ситуації? Чи може він вимагати від мене платити податок з доходу, як це передбачено для господарських угод? Чи можу я вимагати переглянути умови договору або навіть розірвати його, якщо він порушує мої права як орендаря? Чи є якісь спеціальні закони чи норми, які регулюють такі ситуації? Які мої права і обов'язки в такій ситуації? Які кроки я повинен зробити, щоб захистити свої інтереси?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
13:12, 20.09.2024
Консультирует юрист: Адвокат Дмитрий Зенкин

В Україні відносини оренди житла регулюються Цивільним кодексом України, зокрема розділом 25 "Найм (оренда)". Відповідно до статті 810 Цивільного кодексу України, договір оренди (найму) житла є цивільно-правовою угодою, яка укладається між фізичною особою (наймодавцем) та наймачем. Власник житла, навіть якщо він є фізичною особою-підприємцем (ФОП), в даному випадку діє як фізична особа, і договір оренди житла не стає господарською угодою лише через його статус ФОП.

Щодо податкових зобов'язань, власник, який здає житло в оренду як фізична особа, зобов’язаний самостійно декларувати доходи від оренди та сплачувати відповідні податки. Це закріплено в Податковому кодексі України, зокрема в розділі IV, який регулює податок на доходи фізичних осіб. Наймач не зобов’язаний сплачувати податки за наймодавця.

Якщо ви вважаєте, що умови договору оренди порушують ваші права, ви можете вимагати їх перегляду. Згідно зі статтею 651 Цивільного кодексу України, зміна або розірвання договору можливі за згодою сторін або на підставі рішення суду у випадках, передбачених договором або законом. Якщо ви плануєте розірвати договір, це можливо за умови порушення його умов, зокрема, якщо житло не відповідає умовам, зазначеним у договорі, або якщо власник не виконує свої обов'язки.

Для захисту своїх інтересів можна звернутися за консультацією до юриста, щоб оцінити правомірність умов договору, а також подати відповідну заяву до суду, якщо порушення не можуть бути вирішені шляхом переговорів. Важливо зберігати всю документацію, пов'язану з орендою, включаючи договір, квитанції про оплату та інші документи, які можуть підтвердити ваші вимоги.

Таким чином, ви маєте право вимагати перегляду умов договору, якщо вони порушують ваші права як орендаря, і звертатися за захистом своїх інтересів до компетентних органів.

______________
З повагою, адвокат Дмитро Зенкін.
Юридичні послуги від професіонала, дорого!
Тел.:(067) 986-15-40
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы