Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Проблема спадкування земельної ділянки

1
19:22, 20.09.2024
Проблема спадкування земельної ділянки
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я, громадянин України, став спадкоємцем земельної ділянки після смерті моєї матері, яка була єдиним власником цієї ділянки протягом останніх 20 років. Вона вмістила цю ділянку в свій заповіт, який було зареєстровано в нотаріальній конторі. Проте, недавно я дізнався, що мій дядько, брат моєї матері, заявляє про свої претензії на цю землю, посилаючись на документи, які, як він каже, свідчать про те, що ділянка була придбана моїми бабусею і дідусем спільно, і що він має право на частку в спадщині. Як я можу вирішити цю ситуацію? Чи треба мені звертатися до суду, або є інші шляхи вирішення цієї проблеми? Які документи мені потрібно зібрати для доказування своїх прав на спадщину? І як я можу впевнитися, що документи, які пред'являє мій дядько, є законними і дійсними?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
19:35, 20.09.2024
Консультирует юрист: Иван Сергеевич

Відповідно до законодавства України, питання спадкування врегульовано Цивільним кодексом України (ЦКУ). Зокрема, стаття 1216 ЦКУ визначає спадкування як перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).

У вашій ситуації, оскільки земельна ділянка була включена в заповіт вашої матері, слід звернути увагу на статтю 1235 ЦКУ, яка визначає, що заповіт є особистим розпорядженням фізичної особи на випадок її смерті, і має бути виконаним, якщо він не суперечить закону.

Як спадкоємець за заповітом, ви маєте право на отримання спадщини, якщо заповіт був складений відповідно до вимог законодавства. Вам слід отримати свідоцтво про право на спадщину у нотаріуса, який реєстрував заповіт. Це свідоцтво підтвердить ваше право на спадщину.

Щодо претензій вашого дядька, важливо перевірити документи, які він надає, на їх відповідність законодавству та дійсність. Для цього ви можете:

1. Звернутися до нотаріуса, який вів спадкову справу, для перевірки документів дядька.
2. Отримати з архіву копії документів щодо права власності на земельну ділянку, які можуть підтвердити, що ваша мати була єдиним власником.
3. Перевірити у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно інформацію про попередніх власників ділянки.

Якщо документи дядька виявляться недійсними або не підтвердять його права, ви можете спробувати вирішити питання мирним шляхом, пояснивши йому ситуацію. Якщо ж він продовжує наполягати на своїх правах, вам, можливо, доведеться звертатися до суду для захисту ваших прав на спадщину. Це може бути здійснено шляхом подачі позовної заяви про визнання права власності на спадкове майно.

Важливо зібрати всі наявні у вас документи, такі як заповіт, свідоцтво про смерть матері, документи про право власності на ділянку, а також свідоцтво про право на спадщину, якщо воно вже видане. Ці документи допоможуть вам довести ваше право на спадщину в суді, якщо це буде необхідно.

В будь-якому випадку, для отримання більш конкретної юридичної допомоги, рекомендується звернутися до адвоката, який спеціалізується на спадковому праві.

______________
С уважением, Иван Сергеевич
top


Другие консультации


Въезд в РФ
19:23, 30.10.2013

Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы