Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Правові тонкощі спільної власності на нерухомість

1
19:21, 20.09.2024
Правові тонкощі спільної власності на нерухомість
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я спільно з братом у спадок від батьків отримав квартиру. Згідно з документами, ми є співвласниками цього житла на рівних правах. Нещодавно мій брат виїхав за кордон і планує там оселитися на постійне місце проживання. Він пропонує мені викупити його частку власності на квартиру. Проте, ми не знаємо, як правильно оформити цю угоду, щоб уникнути подальших юридичних проблем. Які податки і збори належить сплатити при такій угоді? Як врахувати вартість квартири при визначенні суми, яку я повинен заплатити брату? Чи можливо взагалі здійснити таку угоду, якщо мій брат знаходиться за кордоном? І як в цьому випадку вирішується питання про оформлення нотаріального засвідчення угоди? Можливо, є ще якісь нюанси, які ми повинні врахувати, щоб уникнути можливих юридичних проблем у майбутньому?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
19:33, 20.09.2024
Консультирует юрист: Иван Сергеевич

У вашій ситуації можливе укладення договору купівлі-продажу частки у спільній сумісній власності. Згідно з чинним законодавством України, такий договір має бути укладений в письмовій формі і нотаріально посвідчений. Це передбачено статтею 657 Цивільного кодексу України.

Щодо визначення вартості частки квартири, це зазвичай здійснюється шляхом домовленості між сторонами. Проте для мінімізації ризиків можна скористатися послугами незалежного оцінювача, щоб отримати об’єктивну ринкову вартість частки нерухомості. Це допоможе уникнути конфліктів у майбутньому.

Що стосується податків та зборів, які необхідно сплатити при укладенні такої угоди, то, згідно з чинним податковим законодавством, дохід, отриманий від продажу нерухомості, підлягає оподаткуванню. Зокрема, відповідно до статті 172 Податкового кодексу України, фізична особа-продавець зобов'язана сплатити податок на доходи фізичних осіб у розмірі 5% від вартості продажу (якщо це не перший продаж протягом року) та військовий збір у розмірі 1,5%.

Якщо брат знаходиться за кордоном і не може особисто бути присутнім в Україні для укладення договору, він може надати довіреність на ім'я особи, яка буде діяти від його імені. Така довіреність має бути засвідчена нотаріусом в країні перебування брата і легалізована або апостильована (залежно від країни) для використання в Україні, згідно зі статтею 100 Закону України "Про міжнародне приватне право".

Крім того, важливо передбачити в договорі всі істотні умови, такі як порядок розрахунків, строки передачі майна, відповідальність сторін, щоб уникнути непорозумінь у майбутньому. Рекомендується звернутися до кваліфікованого юриста або нотаріуса для підготовки та перевірки всіх документів, пов'язаних з угодою, щоб забезпечити їх відповідність вимогам законодавства і захистити ваші права та інтереси.

______________
С уважением, Иван Сергеевич
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы