Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Правові проблеми при спадкуванні майна

1
13:55, 22.09.2024
Правові проблеми при спадкуванні майна
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Доброго дня, шановний юристе. Ставлю перед вами складне питання, пов'язане з правами відносно спадкування. Маю на увазі ситуацію, де я є єдиним спадкоємцем мого батька, який нещодавно помер, нажаль, без заповіту. Він був власником декількох об'єктів нерухомості, а також значної суми готівки в банках. Проте, незадовго до його смерті, моя мати, з якою він розлучився багато років тому, почала стверджувати, що вона має право на частину цього майна, оскільки вони були в шлюбі понад 20 років. Відповідно, вона вимагає половини від усього спадку. Але я не знаю, чи вона має юридичні підстави для таких вимог. Також, важливим є те, що в процесі розлучення мої батьки уклали угоду, в якій було вказано, що кожен з них зберігає за собою право на своє майно. Тому, я б хотів зрозуміти, чи є у неї законні права на частину майна мого батька після його смерті, незважаючи на угоду про розлучення, і як я можу захистити свої права як єдиний спадкоємець. Дякую за вашу допомогу.

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
14:22, 22.09.2024
Консультирует юрист: Светлана Приймак

У ситуації, що описана, важливо врахувати декілька ключових аспектів українського законодавства щодо спадкування та прав колишніх подружжя на майно.

По-перше, згідно з Цивільним кодексом України (ЦКУ), якщо померлий залишився без заповіту, спадкування відбувається за законом. Згідно зі статтею 1261 ЦКУ, спадкоємцями першої черги є діти, один з подружжя, який пережив спадкодавця, та його батьки. Однак, оскільки ваші батьки були розлучені, мати не є спадкоємцем першої черги вашого батька.

По-друге, щодо прав вашої матері на майно, яке належало вашому батькові. Згідно зі статтею 60 Сімейного кодексу України (СКУ), майно, набуте подружжям під час шлюбу, є спільною сумісною власністю. Проте, якщо при розлученні була укладена угода про розподіл майна, де зазначено, що кожен зберігає за собою своє майно, то це майно перестає бути спільною сумісною власністю після розлучення.

Таким чином, якщо угода про розподіл майна була належним чином оформлена та підписана, то майно, яке залишилося у власності вашого батька після розлучення, належить лише йому. Ваша мати не має права претендувати на це майно як на спільну сумісну власність, якщо вона не є спадкоємицею за законом чи заповітом.

Щодо ваших дій, вам необхідно звернутися до нотаріуса для оформлення спадкових прав. При цьому слід надати всі необхідні документи, включаючи копію угоди про розподіл майна після розлучення, щоб підтвердити, що майно належало виключно вашому батькові.

Якщо ваша мати все ж таки наполягає на своїх правах, вона може спробувати оскаржити угоду про розподіл майна в суді. У такому випадку вам буде необхідно захищати свої права в суді, можливо, за допомогою адвоката.

Важливо також перевірити, чи є інші потенційні спадкоємці, які можуть мати права на спадщину за законом.

______________
С ув. адвокат Светлана Приймак!

Сайт: //yurhelp.in.ua
Тел.: (67) 772-7922
Все консультации по телефону ПЛАТНЫЕ!
top


Другие консультации


Алименты
01:36, 27.07.2011

Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы