Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Правові аспекти спадщини: суперечки з братом

1
21:51, 20.09.2024
Правові аспекти спадщини: суперечки з братом
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Після смерті нашого батька, яким чином я маю правильно діяти в ситуації, коли ми з братом є єдиними спадкоємцями за законом, але батько залишив заповіт, в якому вказав, що всі його майнові права і обов'язки переходять до мене? Чи брат має право вимагати своєї частки від спадщини, враховуючи те, що він проживає за кордоном і не брав участі в догляді за батьком в останні його роки життя? Яким чином на цю ситуацію може вплинути те, що з моменту смерті батька минуло вже понад три роки, але ніяких дій щодо спадщини ми не вживали? Чи можуть бути юридичні наслідки, якщо брат вирішить вимагати свою частку в судовому порядку, а я спробую довести, що він не має на це права, враховуючи заповіт?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
22:24, 20.09.2024
Консультирует юрист: Светлана Приймак

Згідно з Цивільним кодексом України, спадкування може відбуватися за заповітом або за законом (ст. 1217 ЦК України). Якщо ваш батько залишив заповіт, в якому вказав, що всі його майнові права і обов'язки переходять до вас, то ви є спадкоємцем за заповітом.

Однак, згідно зі ст. 1241 ЦК України, деякі особи мають право на обов'язкову частку в спадщині, незалежно від змісту заповіту. До таких осіб належать малолітні, неповнолітні, повнолітні непрацездатні діти спадкодавця, непрацездатна вдова (вдівець) та непрацездатні батьки. Якщо ваш брат не належить до вказаних категорій, то він не має права на обов'язкову частку.

Щодо строків прийняття спадщини, ст. 1270 ЦК України передбачає, що спадщина повинна бути прийнята протягом шести місяців з дня відкриття спадщини. Якщо з моменту смерті батька минуло вже понад три роки, це може ускладнити ситуацію, оскільки строки прийняття спадщини були пропущені. У такому випадку вам слід звернутися до суду з заявою про визначення додаткового строку для прийняття спадщини, обґрунтувавши причини пропуску строку.

Якщо ваш брат вирішить вимагати свою частку в судовому порядку, він може спробувати оскаржити заповіт або довести своє право на спадщину за іншими підставами. Проте, якщо заповіт був складений відповідно до вимог законодавства, ваші шанси на захист своїх прав є досить високими.

Важливо також звернути увагу на те, що проживання за кордоном або відсутність участі у догляді за батьком не позбавляє брата можливості оскаржити заповіт, якщо для цього є підстави.

Рекомендується звернутися за консультацією до кваліфікованого юриста, який допоможе оцінити всі обставини справи та підготувати відповідні документи для суду, якщо це буде необхідно.

______________
С ув. адвокат Светлана Приймак!

Сайт: //yurhelp.in.ua
Тел.: (67) 772-7922
Все консультации по телефону ПЛАТНЫЕ!
top


Другие консультации


УКУ ст.156
23:22, 27.01.2013

Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы