Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Поділ майна після розлучення: хто отримає квартиру?

1
16:40, 20.09.2024
Поділ майна після розлучення: хто отримає квартиру?
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я звертаюся до вас з досить складним питанням, яке стосується розподілу майна після розлучення. Ситуація є наступна: ми з дружиною прожили разом 15 років і тепер перебуваємо в процесі розлучення. Ми придбали квартиру на початку нашого шлюбу та зареєстрували її на мене. Протягом всього часу шлюбу, моя дружина не працювала, але брала активну участь у вихованні наших спільних дітей та веденні домашнього господарства. У нас є троє дітей, двоє з яких є неповнолітніми. Всі ці роки я був єдиним годувальником в родині. Зараз при розлученні виникає питання, як буде розподілено наше спільне майно, в першу чергу квартира, яка зареєстрована на мене. Чи має моя дружина право на частину цього майна, незважаючи на те, що вона не брала участі в його придбанні? Які норми сімейного та цивільного законодавства України застосовуються в даному випадку? Чи можуть бути враховані її заслуги в домашньому господарстві та вихованні дітей при розподілі майна? Які юридичні кроки ми маємо зробити для вирішення даного питання? Які можуть бути наслідки для наших дітей в разі різних варіантів розподілу майна?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
17:17, 20.09.2024
Консультирует юрист: Адвокат Дмитрий Зенкин

У вашій ситуації розподіл майна регулюється нормами Сімейного кодексу України (СКУ). Відповідно до статті 60 СКУ, майно, набуте подружжям за час шлюбу, є їхньою спільною сумісною власністю, незалежно від того, на кого з подружжя воно зареєстроване. Це означає, що квартира, придбана під час шлюбу, вважається спільним майном, і ваша дружина має право на частину цього майна, навіть якщо вона не працювала, але вела домашнє господарство та виховувала дітей.

Стаття 70 СКУ передбачає, що при поділі спільного майна частки подружжя є рівними, але суд може відступити від принципу рівності часток, враховуючи інтереси дітей або інші обставини, що мають істотне значення. Це означає, що заслуги вашої дружини у веденні домашнього господарства та вихованні дітей можуть бути враховані судом при визначенні часток.

Щодо юридичних кроків, вам слід:

1. Спробувати вирішити питання мирним шляхом, уклавши угоду про поділ майна, яка може бути нотаріально посвідчена.
2. Якщо мирний шлях неможливий, звернутися до суду з позовом про поділ спільного майна.

Що стосується наслідків для дітей, суд може врахувати їхні інтереси, особливо якщо йдеться про забезпечення житлових умов, і це може вплинути на розподіл майна. Наприклад, суд може залишити квартиру за одним з батьків, з яким залишаються проживати діти, якщо це відповідає їхнім інтересам.

Варто також враховувати положення статті 141 СКУ, яка закріплює рівні права та обов'язки батьків щодо дитини, незалежно від того, чи перебувають вони у шлюбі. Це означає, що розподіл майна не повинен негативно впливати на виконання батьківських обов'язків кожного з подружжя.

______________
З повагою, адвокат Дмитро Зенкін.
Юридичні послуги від професіонала, дорого!
Тел.:(067) 986-15-40
top


Другие консультации


Взлом wi-hi
23:02, 05.03.2013
gps-трекер
21:18, 21.02.2018

Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы