Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Невизначеність правових відносин у сфері спадкування

1
23:28, 21.09.2024
Невизначеність правових відносин у сфері спадкування
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я, як громадянин України, виявився в складній ситуації, пов'язаній із спадкуванням. Мій батько помер, залишивши після себе квартиру, автомобіль і певну суму грошей в банку. Він був одружений вдруге, але у цьому шлюбі дітей не було, і моя мачуха вважає, що вона єдиний законний спадкоємець. Тим не менш, як біологічний син, я також вважаю себе спадкоємцем. Крім того, батько мав бізнес партнера, з яким вони спільно вели бізнес. Після смерті батька, партнер стверджує, що вони мали угоду про випадок смерті одного з них, за якою вся їхня спільна власність переходить до іншого. Я не бачив такої угоди, і не впевнений, чи існує вона взагалі, але партнер вже розпочав процес переоформлення власності на себе. Окрім цього, моя мачуха тепер заявляє, що батько перед смертю відкрив для неї депозитний рахунок в банку, на якому знаходиться значна сума грошей. Вона вважає ці гроші своїми особистими коштами, але я підозрюю, що батько міг відкрити цей рахунок як додатковий захист для мене у випадку його смерті. Тому, мене цікавить, які мої права як біологічного спадкоємця? Чи має моя мачуха право на всю спадщину? Як я можу визначити, чи існує угода між батьком і його бізнес-партнером, і чи законна така угода? Чи можу я вимагати перевірки депозитного рахунку, який був відкритий на ім'я мачухи?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
23:54, 21.09.2024
Консультирует юрист: Светлана Приймак

Відповідно до законодавства України, спадкування здійснюється за заповітом або за законом. Якщо заповіту немає, то спадкування відбувається за законом, згідно з яким спадкоємці поділяються на черги (Цивільний кодекс України, далі - ЦКУ, стаття 1223).

Щодо вашої ситуації, як біологічний син, ви є спадкоємцем першої черги разом із дружиною померлого (вашою мачухою) (ЦКУ, стаття 1261). Це означає, що ви маєте право на частку спадщини нарівні з нею.

Щодо угоди між вашим батьком та його бізнес-партнером, важливо перевірити її існування та дійсність. Такі угоди можуть бути у вигляді заповіту або іншого договору, і їх дійсність визначається відповідно до положень ЦКУ. Ви можете звернутися до нотаріуса або суду з проханням перевірити наявність такої угоди, а також оскаржити її дійсність у разі сумнівів (ЦКУ, стаття 1233).

Щодо депозитного рахунку, відкритого на ім'я мачухи, ви можете звернутися до банку з проханням надати інформацію про цей рахунок, якщо у вас є підстави вважати, що кошти на ньому є частиною спадщини. Для цього може знадобитися рішення суду, яке надасть вам право на отримання такої інформації.

Враховуючи складність ситуації, рекомендується звернутися до кваліфікованого адвоката, який зможе надати детальну консультацію та допомогти у вирішенні питань, що виникають у процесі спадкування.

______________
С ув. адвокат Светлана Приймак!

Сайт: //yurhelp.in.ua
Тел.: (67) 772-7922
Все консультации по телефону ПЛАТНЫЕ!
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы