Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Несправедливість на роботі

1
22:11, 20.09.2024
Несправедливість на роботі
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я працюю в одній невеликій компанії вже більше п'яти років. Несподівано, мені стали надходити скарги на мою роботу від моєї безпосередньої начальниці, яка працює всього три місяці. Ці скарги були несправедливими та необ'єктивними, але завдяки їм мені знизили заробітну плату. В той же час, я бачу, як моя начальниця піднімає зарплату своїм близьким колегам, хоча їх професійні навички та рівень виконання роботи залишають бажати кращого. Це можливо, що в Україні це порушення трудового законодавства? Як юрист бачить цю ситуацію? Чи можу я підняти питання про незаконність дій моєї начальниці, і які кроки мені слід зробити для цього? Чи є можливість відновити мою зарплату та привернути увагу до несправедливого розподілу зарплат в компанії? Які документи та докази мені будуть потрібні для цього?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
22:29, 20.09.2024
Консультирует юрист: Адвокат Дмитрий Зенкин

Ситуація, яку ви описали, може містити ознаки порушення трудового законодавства України. Відповідно до статті 21 Кодексу законів про працю України (КЗпП), трудовий договір передбачає, що працівник має право на оплату праці відповідно до своєї кваліфікації, складності та умов виконуваної роботи. Зниження заробітної плати без обґрунтованих підстав може бути визнане неправомірним.

Згідно із статтею 97 КЗпП, умови оплати праці повинні бути визначені в трудовому договорі або колективному договорі. Зниження заробітної плати має бути обґрунтоване і погоджене з працівником. Якщо зниження відбулося без вашої згоди або належного обґрунтування, це може бути підставою для оскарження.

Також, стаття 21 Закону України "Про оплату праці" передбачає, що оплата праці повинна здійснюватися на рівних умовах для всіх працівників, без дискримінації за будь-якими ознаками. Якщо ваша начальниця проводить дискримінаційні дії щодо вас, це також може бути підставою для скарги.

Для вирішення питання, ви можете здійснити такі кроки:

1. **Звернутися до керівництва компанії**: Напишіть офіційне звернення до вищого керівництва або в службу з управління персоналом з детальним описом ситуації та вимогою про відновлення вашої зарплати.

2. **Звернення до комісії з трудових спорів**: Якщо ваше звернення до керівництва не дало результату, ви маєте право подати заяву до комісії з трудових спорів, яка створюється на підприємстві.

3. **Скарга до Державної служби України з питань праці**: Ви можете подати скаргу до органів Держпраці, які можуть провести перевірку дотримання трудового законодавства в компанії.

4. **Звернення до суду**: Якщо вищезазначені дії не призвели до позитивного результату, ви можете звернутися до суду для захисту своїх трудових прав.

Для підтвердження ваших вимог вам знадобляться такі документи та докази:

- Копія трудового договору або колективного договору, де зазначені умови оплати праці.
- Документи, що підтверджують ваше попереднє та поточне нарахування заробітної плати.
- Свідчення колег або інші докази, що підтверджують необ'єктивність та дискримінаційний характер дій вашої начальниці.

Важливо зібрати всі можливі докази та документально підтвердити свої претензії для успішного вирішення ситуації.

______________
З повагою, адвокат Дмитро Зенкін.
Юридичні послуги від професіонала, дорого!
Тел.:(067) 986-15-40
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы