Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Непрозорість виділення земельних ділянок

1
17:02, 20.09.2024
Непрозорість виділення земельних ділянок
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я, громадянин України, є власником приватного підприємства, яке займається сільськогосподарською діяльністю на території Черкаської області. В даний час у мене виникла складна ситуація, пов'язана з державною реєстрацією прав на земельну ділянку, яка раніше відносилася до колективного сільськогосподарського підприємства. Після прийняття Закону України "Про землеустрій" і "Про державний кадастр нерухомого майна" ця земельна ділянка була передана в оренду моєму підприємству на строк 49 років. Однак, нещодавно я дізнався, що ця земельна ділянка вже зареєстрована на іншу юридичну особу, яка не має до цього жодного відношення. Мені важко зрозуміти всю складність цієї ситуації, адже відповідно до чинного законодавства, право на земельну ділянку може бути переведено на іншу особу лише за умови, що моя згода на це була отримана. Але я не надавав жодної згоди на передачу прав на цю земельну ділянку. Яким чином можливо вирішити цю проблему, враховуючи всі юридичні аспекти, і які дії я маю вжити для того, щоб захистити свої права? Чи можливо звернутися до суду з позовом про визнання недійсним договору про передачу прав на земельну ділянку без моєї згоди? Які документи я маю підготувати для цього? Які є можливі ризики і наслідки такого судового процесу?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
17:21, 20.09.2024
Консультирует юрист: Иван Сергеевич

У вашій ситуації необхідно діяти відповідно до положень Земельного кодексу України, Закону України "Про державний земельний кадастр" та Цивільного кодексу України.

По-перше, важливо перевірити інформацію про реєстрацію права на земельну ділянку в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно. Це можна зробити через органи державної реєстрації або через нотаріуса. Якщо виявиться, що право власності чи користування було зареєстровано на іншу особу без вашої згоди, це може свідчити про порушення ваших прав.

По-друге, вам слід звернутися до органу, що здійснив реєстрацію (Міністерство юстиції України або його територіальні підрозділи), із заявою про порушення прав та вимогою надати інформацію щодо підстав такої реєстрації. Відповідно до статті 37 Закону України "Про державний земельний кадастр", у разі виявлення помилок у відомостях Державного земельного кадастру, зацікавлена особа має право подати заяву про їх виправлення.

Якщо виявлено, що права на земельну ділянку були зареєстровані на іншу особу незаконно, ви маєте право звернутися до суду з позовом про визнання недійсним такого переходу права. Відповідно до статті 215 Цивільного кодексу України, підставою для визнання правочину недійсним може бути його вчинення з порушенням вимог законодавства.

Для судового процесу вам слід підготувати такі документи:
1. Копія договору оренди земельної ділянки.
2. Витяг з Державного земельного кадастру про реєстрацію права на земельну ділянку.
3. Документи, що підтверджують ваше право на земельну ділянку.
4. Кореспонденція з органами державної реєстрації, якщо така є.
5. Інші докази, які підтверджують вашу позицію.

Можливі ризики судового процесу включають тривалість розгляду справи та необхідність додаткових витрат на судовий збір, послуги адвокатів або юристів. Крім того, слід враховувати можливість оскарження рішення суду в апеляційній або касаційній інстанціях.

Рекомендується звернутися за консультацією до кваліфікованого юриста, який допоможе детально підготувати позовну заяву та супроводити вас у судовому процесі.

______________
С уважением, Иван Сергеевич
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы