Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Непроста справа зі спадкоємістю

1
15:55, 20.09.2024
Непроста справа зі спадкоємістю
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я, громадянин України, що проживає за кордоном, недавно дізнався про смерть своєї тітки, яка мешкала в Україні. Вона залишила після себе квартиру в Києві, яка за законом має перейти мені як єдиному спадкоємцю. Проте, за словами сусідів, в квартирі проживає невідомий мені чоловік, який заявляє, що у нього є згода моєї тітки на проживання в цій квартирі. Я ніколи про це не чув і жодних документів, що підтверджують його слова, мені не пред'явлено. Виникає декілька складних питань. Чи можу я вимагати виїзду цього чоловіка з квартири? Які документи потрібно для цього зібрати? Як здійснити процедуру спадкування, якщо я не знаходжусь в Україні? Чи можу я відмовитись від спадку, якщо виявиться, що квартира в боргах? Як з'ясувати, чи є борги за комунальні послуги або ремонт? Які юридичні наслідки можуть виникнути, якщо я не зможу відправити представника для оформлення спадкування в Україні?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
16:52, 20.09.2024
Консультирует юрист: Адвокат Дмитрий Зенкин

У ситуації, що склалася, важливо діяти відповідно до законодавства України, щоб захистити свої права як спадкоємця.

1. **Щодо виселення невідомої особи**: Для вимагання виселення особи з квартири, необхідно підтвердити свої права на спадщину. Спочатку слід отримати свідоцтво про право на спадщину. Якщо чоловік проживає в квартирі без законних підстав, ви маєте право звернутися до суду з позовом про виселення. Відповідно до статті 391 Цивільного кодексу України, власник майна може вимагати усунення перешкод у здійсненні права користування та розпорядження своїм майном.

2. **Документи для виселення**: Необхідно зібрати докази, що підтверджують ваше право на спадщину (свідоцтво про смерть тітки, ваші документи як спадкоємця, документи на квартиру). Також корисно отримати письмові свідчення сусідів.

3. **Процедура спадкування**: Ви можете оформити спадщину за допомогою довіреної особи в Україні. Для цього потрібно оформити довіреність у консульстві України за кордоном. Спадкування здійснюється через звернення до нотаріуса в Україні, подача заяви про прийняття спадщини протягом шести місяців з дня відкриття спадщини відповідно до статті 1269 Цивільного кодексу України.

4. **Відмова від спадщини**: Ви маєте право відмовитися від спадщини, якщо виявите, що квартира в боргах. Це можна зробити шляхом подачі заяви нотаріусу про відмову від спадщини, згідно зі статтею 1273 Цивільного кодексу України.

5. **Перевірка боргів**: Щоб з'ясувати наявність боргів за комунальні послуги або ремонт, необхідно звернутися до відповідних комунальних служб або ОСББ, які обслуговують будинок, та вимагати виписки по заборгованості.

6. **Юридичні наслідки відсутності представника**: Якщо ви не зможете відправити представника для оформлення спадкування, це може призвести до втрати права на спадщину після закінчення шестимісячного терміну. В такому випадку ви матимете право звернутися до суду з позовом про поновлення строку для прийняття спадщини, якщо зможете обґрунтувати поважні причини пропуску строку (стаття 1272 Цивільного кодексу України).

Рекомендується звернутися за консультацією до юриста, який спеціалізується на спадкових справах, для отримання детальної правової допомоги та підтримки у вирішенні цієї ситуації.

______________
З повагою, адвокат Дмитро Зенкін.
Юридичні послуги від професіонала, дорого!
Тел.:(067) 986-15-40
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы