Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Неправомірне звільнення: шляхи вирішення

1
22:34, 20.09.2024
Неправомірне звільнення: шляхи вирішення
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Звертаюся до Вас з такою справою: я працював на посаді начальника відділу продажів в одній великій компанії протягом п'яти років. Раптово, без жодних попереджень або попередніх письмових доган, мене звільнили, мотивуючи це рішення тим, що я нібито не виконував своїх обов'язків належним чином. Однак, я впевнений, що це є неправдою, оскільки завжди виконував свою роботу на високому рівні, що підтверджується численними позитивними відгуками від клієнтів та партнерів компанії. За період моєї роботи обсяги продажів значно зросли. Тому є підозра, що причиною мого звільнення могли бути інші, не пов'язані з моєю роботою, обставини. Які юридичні шляхи вирішення цієї проблеми існують для мене? Які документи потрібно зібрати, щоб довести свою правоту? Чи можу я вимагати від компанії компенсацію за неправомірне звільнення? Які юридичні наслідки можуть бути для компанії в разі визнання мого звільнення неправомірним?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
23:29, 20.09.2024
Консультирует юрист: Адвокат Дмитрий Зенкин

У вашому випадку важливо розглянути кілька аспектів щодо можливих дій та прав, які ви маєте відповідно до законодавства України.

По-перше, згідно з Кодексом законів про працю України (далі - КЗпП), роботодавець зобов'язаний дотримуватися процедури звільнення працівника, передбаченої законодавством, зокрема, статтею 40 КЗпП, яка визначає підстави для розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця. Ви зазначили, що не отримували жодних письмових доган, що може свідчити про порушення процедури звільнення.

По-друге, для оскарження рішення про звільнення варто звернутися до суду з позовом про поновлення на роботі та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу (стаття 235 КЗпП). Для цього рекомендується зібрати наступні документи:
1. Копії трудового договору та наказу про звільнення.
2. Документи, що підтверджують відсутність попереджень або доган (наприклад, службові записки, листування).
3. Докази вашої ефективної роботи (позитивні відгуки клієнтів, звіти про продажі, листи від партнерів).
4. Будь-які інші документи, що можуть підтвердити необґрунтованість звільнення.

Відповідно до статті 237-1 КЗпП, ви маєте право вимагати відшкодування моральної шкоди, якщо зможете довести, що неправомірне звільнення завдало вам моральних страждань.

Якщо суд визнає ваше звільнення незаконним, роботодавець буде змушений поновити вас на посаді, компенсувати середній заробіток за час вимушеного прогулу та, можливо, виплатити моральну компенсацію. Це може мати для компанії репутаційні наслідки, а також матеріальні витрати.

Рекомендується звернутися за консультацією до юриста, який спеціалізується на трудових спорах, для детального аналізу вашої ситуації та підготовки до судового розгляду.

______________
З повагою, адвокат Дмитро Зенкін.
Юридичні послуги від професіонала, дорого!
Тел.:(067) 986-15-40
top


Другие консультации


Субстдии 2018
19:27, 05.06.2018

Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы