Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Щодо відображення у бухгалтерському обліку фонду розвитку виробництва, Міністерство фінансів України

МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ

ЛИСТ

 • 13.08.2012  № 31-08410-07-10/19890
 • Департамент податкової, митної політики та методології бухгалтерського обліку Міністерства фінансів України на запит щодо відображення у бухгалтерському обліку фонду розвитку виробництва повідомляє.

  Статтею 75 Господарського кодексу України( 436-15 ) встановлено, що порядок використання утворених спеціальних (цільових) фондів, до яких, зокрема, належить і фонд розвитку виробництва, визначається відповідно до затвердженого фінансового плану державного комерційного підприємства.

  Відповідно до пункту 1.1 розділу IV "Облік розподілу прибутку підприємств державного, комунального секторів економіки" Положення про порядок бухгалтерського обліку окремих активів та операцій підприємств державного, комунального секторів економіки і господарських організацій, які володіють та/або користуються об'єктами державної, комунальної власності ( z1363-06 ), затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 19.12.2006 № 1213, спрямування державними підприємствами частини чистого прибутку на розвиток виробництва відображається за дебетом субрахунку 443 "Прибуток, використаний у звітному періоді" і кредитом субрахунку 426 "Фонди спеціального призначення" (субрахунок 4261 "Фонд розвитку виробництва"). Здійснені за рахунок цього фонду капітальні інвестиції (придбання, створення, модернізація, модифікація, реконструкція, добудова, дообладнання тощо необоротних активів) відображаються за дебетом субрахунку 4261 "Фонд розвитку виробництва" і кредитом субрахунку 4262 "Використання фонду розвитку виробництва".

  Прибуток, спрямований підприємством до фонду розвитку виробництва та здійснення за рахунок цього фонду капітальних інвестицій, відповідно до Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 2 "Баланс" ( z0396-99 ), затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.03.99 № 87, відображається в рядку 330 Балансу ( ( z0396-99 )форма № 1( z0396-99 ))( z0396-99 ).

  Інформація про використання прибутку на створення фонду розвитку виробництва у Звіті про власний капітал (форма № 4)( z0399-99 ) має наводитися у графі 6 (із знаком "+") та у графі 8 (із знаком "-") рядку 200.

  Залишок додаткового капіталу на цьому субрахунку відображає джерело формування майна підприємства та може бути зменшений у разі прийняття уповноваженим органом рішень щодо зменшення додаткового капіталу, зокрема при реструктуризації, ліквідації підприємства та інших випадках передбачених законодавством.

  Директор Департаменту податкової, митної політики та методології бухгалтерського обліку

  М. О. Чмерук

  {Текст взято з сайту Мінфіну України //www.minfin.gov.ua/}


   

  Щодо відображення у бухгалтерському обліку фонду розвитку ..., автор —
  Рейтинг статьи: 96% из 100 возможных. Голосов всего: 1. Отзывов пользователей: 1.

  Еще новости


  Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
  Подняться вверх, к началу страницы {lang: 'ru'}