Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Перевірки використання коштів Фонду безробіття та застосування санкцій за їх результатами

Перевірки використання коштів Фонду безробіття та застосування санкцій за їх результатами

Лист ФСС на випадок безробіття від 01.06.2011 р. №ДЦ-01-4450/0/6-11 щодо здійснення перевірок використання коштів Фонду та застосування санкцій за їх результатами
ФСС на випадок безробіття надав відповідь на запит щодо здійснення перевірок використання коштів Фонду та застосування санкцій за їх результатами.

Робочі органи виконавчої дирекції Фонду на підприємствах (установах, організаціях) можуть проводити перевірки щодо витрачання коштів Фонду:

— перевірка достовірності поданих роботодавцем даних, які є підставою для надання дотацій.

Відповідно до ст. 30 Закону «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» Фонд може надавати дотацію роботодавцям для працевлаштування безробітних. Умови та механізм надання дотації визначено Порядком надання роботодавцю дотації на створення додаткових робочих місць для працевлаштування безробітних, затвердженим наказом Мінсоцполітики від 10.01.2001 р. №1 Про затвердження Порядку надання роботодавцю дотації на створення додаткових робочих місць для працевлаштування безробітних .

Згідно з п. 15 Порядку №1 центр зайнятості не рідше ніж 1 раз на півроку відповідно до затвердженого плану чи за письмовим зверненням фіз- чи юрособи про факти порушення роботодавцем умов надання дотації перевіряє достовірність відомостей, наданих роботодавцем для отримання коштів Фонду.

Центр зайнятості має право під час перевірки отримувати від роботодавця необхідні пояснення (у т.ч. письмові) з питань, що виникають під час перевірки. Центр зайнятості зупиняє виплату дотації у разі, якщо роботодавець відмовляє чи перешкоджає проведенню перевірки цих відомостей, у ході перевірки виявлено факти подання роботодавцем центру зайнятості недостовірних даних чи порушення порядку використання коштів. Відновлення виплати здійснюється, якщо за результатами перевірки, проведеної центром зайнятості протягом 10 р.д. з наступного дня після закінчення встановленого договором строку подання відомостей, не виявлено порушень умов Порядку №1 та договору про працевлаштування безробітного з наданням дотації чи усунено їх.

У разі недостовірності поданих роботодавцем відомостей та використання коштів Фонду з порушенням встановленого порядку роботодавець добровільно чи на підставі рішення суду повинен відшкодувати Фонду суму заподіяної шкоди (ч. 3 ст. 35 вищезазначеного Закону).

Згідно з ч. 2 ст. 38 Закону за порушення порядку використання роботодавцем коштів Фонду накладається штраф у розмірі наданої Фондом суми, використаної з порушенням;

— перевірка використання коштів Фонду під час організації оплачуваних громадських робіт для безробітних.

Місцеві держадміністрації, виконавчі органи відповідних рад за участю держслужби зайнятості для забезпечення тимчасової зайнятості населення, передусім осіб, зареєстрованих як безробітні, організують проведення оплачуваних громадських робіт на підприємствах (установах, організаціях) комунальної власності та за договорами — на інших підприємствах (установах, організаціях). Фінансування таких робіт провадиться за рахунок місцевого бюджету із залученням коштів Фонду (в частині організації таких робіт для безробітних) і підприємств (установ, організацій), для яких ця робота виконується за договорами.

У разі фінансування оплачуваних громадських робіт за рахунок Фонду центри зайнятості можуть перевіряти цільове використання коштів не рідше ніж 1 раз на півроку, а у разі дострокового розірвання договору про організацію та проведення оплачуваних громадських робіт — протягом 30 к.д. Також перевірка може проводитися при надходженні письмового звернення від фіз- або юрособи про факти порушення роботодавцем Порядку використання коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття та здійснення контролю під час організації оплачуваних громадських робіт для безробітних (постанова правління ФСС на випадок безробіття від 16.10.2008 р. №69 Про затвердження Порядку використання коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття та здійснення контролю під час організації оплачуваних громадських робіт для безробітних ).

Кошти, використані роботодавцем не за цільовим призначенням, підлягають поверненню Фонду протягом 10 р.д. після виявлення порушення.

У разі відмови роботодавця добровільно повернути кошти або повернути їх у встановлені строки стягнення коштів здійснюється центром зайнятості у судовому порядку.

У разі недостовірності поданих роботодавцем даних роботодавець має відшкодувати Фонду суму заподіяної шкоди.

Крім того, згідно з ст. 165(3) КУпАП порушення посадовими особами підприємств (установ, організацій), фізособами, які використовують найману працю, порядку використання коштів соцстрахування на випадок безробіття, несвоєчасне чи неповне їх повернення; несвоєчасне подання або неподання визначених Законом «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» відомостей, подання недостовірних відомостей про використання коштів загальнообов’язкового соцстрахування на випадок безробіття — тягнуть за собою накладення штрафу від 8 до 15 н.м.д.г.

Ті самі дії, вчинені особою, що протягом року було піддано адміністративному стягненню за одне з вищезазначених правопорушень, — тягнуть за собою штраф від 10 до 20 н.м.д.г.

Відповідно до ст. 188(23) КУпАП вчинення дій, що перешкоджають уповноваженим особам ПФУ у проведенні перевірок, пов’язаних з нарахуванням, обчисленням та сплатою ЄСВ, а також вчинення дій, що перешкоджають уповноваженим особам ПФУ, ФСС на випадок безробіття, ФСС від НВВ, ФСС з ТВП у проведенні перевірок щодо використання страхових коштів, — тягнуть за собою штраф на посадових осіб від 8 до 15 н.м.д.г.

Ті ж дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адмінстягненню за вищезазначені правопорушення, — тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб від 10 до 20 н.м.г.д.Перевірки використання коштів Фонду безробіття та застосування ..., автор —
Рейтинг статьи: 100% из 100 возможных. Голосов всего: 5. Отзывов пользователей: 1.

Источник: LICASOFT

Еще новости


Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы {lang: 'ru'}