Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Поздравляем с Днём Защитника Отечества!
Дорогие друзья и гости сайта Advising! Примите наши искренние поздравления с этим чудесным праздником!

Ініціативи Мінсоцполітики щодо стимулювання зайнятості населення обговорюватиме громадськість

Ініціативи Мінсоцполітики щодо стимулювання зайнятості населення обговорюватиме громадськість

ДЕРЖАВНА ПРОГРАМА ЗАЙНЯТОСТІ. Прем'єр-міністр України Микола Азаров вимагає від Міністерства соціальної політики розробити державну програму стимулювання зайнятості населення. Глава Уряду дав відповідне доручення у вівторок 3 квітня, під час зустрічі з віце-прем'єр-міністром - Міністром соціальної політики Сергієм Тігіпком.

Микола Азаров висловив серйозну стурбованість диспропорціями на ринку праці. Наразі чисельність працюючих громадян в Україні зрівнялася з чисельністю пенсіонерів. Така демографічна ситуація створює надмірне навантаження на Державний бюджет та обмежує можливості Пенсійного фонду.

Однак, майже 8 мільйонів осіб працездатного віку залишаються економічно неактивними. Це суттєвий резерв на ринку праці, який є незадіяним через низку причин.

По-перше, це невідповідність системи підготовки кадрів потребам сучасної економіки. 40% випускників вузів влаштовуються не за фахом. У середньому на одну вакансію наприкінці 2011 року в Україні претендувало 8 осіб. Водночас існують тисячі незаповнених вакансій висококваліфікованих інженерних і робітничих професій.

По-друге, поширеною залишається тіньова зайнятість, коли роботодавець не несе жодних соціальних зобов’язань як перед найманими працівниками, так і перед державою.

По-третє, на ринку праці з’явилось поняття неконкурентоспроможної робочої сили. Це переважно молодь у віці 15-24 років та люди старші 50 років. Рівень безробіття у цих категоріях сягає 20%.

«Нам необхідно розробити серйозну державну програму щодо стимулювання зайнятості наших людей. Тим більше, що кошти, які ми витрачаємо щороку на це - майже шість мільярдів гривень. - дуже значні кошти. Ми могли б запровадити системні заходи для стимулювання зайнятості», - заявив Микола Азаров.

За його словами, можна, наприклад, запровадити зменшення єдиного соціального внеску для роботодавців, які протягом попереднього року стабільно виплачували зарплати, розмір яких перевищує три мінімальних зарплати. Роботодавцям, які будуть працевлаштовувати молодь та осіб віком від 50 років, можна компенсувати витрати на сплату єдиного соціального внеску без обмеження у розмірі заробітної плати.

У свою чергу, Сергій Тігіпко повідомив, що Мінсоцполітики вже напрацювало 18 напрямків стимулювання зайнятості. «Ми розробили 18 ініціатив, які стимулюють роботодавців створювати нові робочі місця», - сказав віце-прем'єр-міністр.

Крім того, він зазначив, що у Міністерства є пропозиції щодо стимулювання малого бізнесу. «Ми вперше пропонуємо простимулювати малий бізнес з кількістю працюючих до 50 робочих місць», - наголосив Сергій Тігіпко. Він також констатував, що найбільша кількість непрацюючих знаходиться у сільській місцевості, і тому стимули будуть розповсюджені також на місцеву владу.

Прем'єр-міністр підкреслив, що перед внесенням проекту держпрограми на розгляд уряду необхідно провести його широке громадське обговорення. «Стосовно всіх цих пропозицій: перш, ніж виносити їх на розгляд уряду, потрібно провести широке громадське обговорення - із громадськими організаціями, роботодавцями, бізнесом і профспілками. Необхідно максимально обговорити ці питання», - зазначив Микола Азаров.

Як запевнив Сергій Тігіпко, громадське обговорення ініціатив Мінсоцполітики розпочинається від сьогодні. Після цього законопроект буде розміщений на сайті міністерства і протягом місяця всі бажаючі зможуть внести до програми стимулювання зайнятості свої пропозиції.

Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУІніціативи Мінсоцполітики щодо стимулювання зайнятості ..., автор —
Рейтинг статьи: 97% из 100 возможных. Голосов всего: 4. Отзывов пользователей: 1.

Еще новости


Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы {lang: 'ru'}