Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Російські виші відчинять двері українцям

Російські виші відчинять двері українцям

НОВОВВЕДЕННЯ

У Києві розпочинає роботу «хай-тек» гімназія, яка вчитиме дітей за двосторонніми програмами

За сорок хвилин виснажливої поїздки у міській маршрутці дістаюся до кінця столичного житлового масиву Троєщина. Там українсько-російська гуманітарна гімназія вражає перехожих модерним стилем оздоблення стін. З усіх боків триповерхову будівлю із синьо-фіолетово-помаранчево-жовто-зеленими вікнами від зайвої цікавості люду захищає паркан. Під ним роблю півколо й ледь не потрапляю під колеса трамвая. «Навіщо дітям тротуар? Їх підвезуть до центрального входу автівки», — знаходжу виправдання небезпечній зоні...

Уже 1 вересня ця диво-територія прийме перших школярів та приємно їх здивує гральним майданчиком із зображеними козаками на гірці, майданчиком для гри у баскетбол, червоними біговими доріжками з білими смугами, десятьма тренажерами для розвитку всіх груп м’язів, чотирма гойдалками та ялинками і низкою висаджених, немов під лінійку, кипарисів.

У кожному класі гімназії навчатимуться від 12 до 15 дітей. Фото Oлега МAРКЕВИЧA

За двадцять хвилин тут очікують на Прем’єр-міністра Миколу Азарова. За цей час вивчаю план-схему гімназії. На фотографіях бачу: басейн (там діти плаватимуть двічі на тиждень), ігрову кімнату, спальну кімнату для першачків із двоярусними ліжками (навчання триватиме з 8.30 до 18 години), музичний клас із синтезатором, клавіновою, двома електрогітарами та підвісними стелями (більше нагадує концерт-холл).

Та це не межа. Діти в коридорах сидітимуть на м’яких шкіряних диванах і пуфиках. Їм не сліпитиме очі сонце — вікна вкривають жалюзі. А в кожному класі — інтерактивні дошки зеленого кольору, білі парти із зеленими, заокругленими краями. Не можна ж бо «загострювати» процес навчання...

Директор закладу Діана Савченко пояснює: «Цього року ми наберемо до 200 осіб у 1—7 класи. У кожному навчатимуться від 12 до 15 дітей, більшість яких — українці, за 4 тисячі гривень на місяць. Та головна перевага гімназії: можливість отримати по завершенні навчання два атестати (України та РФ) і вступити до будь-якого вишу Росії (для цього треба буде лише скласти єдиний державний іспит (введений на території РФ), а не зовнішнє незалежне оцінювання). Однак усі підручники в нас будуть із грифом Міністерства освіти України».

З її слів дізнаюся, що гімназію засновано згідно з міжурядовим меморандумом (від 14 вересня 2012 року) між Міністерствами освіти України та Росії за участю «Промінвестбанку» і його головного акціонера — російського Зовнішекономбанку.

За кілька хвилин на місце прибуває Прем’єр. Він потрапляє у заклад завдяки учнівській пластиковій картці. А вже по завершенні огляду території заявляє представникам ЗМІ: «Ця гімназія є яскравим прикладом глибокої довіри між українським та російським народом. Вона збудована за новим для нас принципом: передбачено навчання дітей за спільними російсько-українськими програмами. Це надзвичайно важливо, враховуючи величезний обсяг наших торговельно-економічних зв’язків. Інвестиції у дітей — найпевніші вкладення в майбутнє. Вірю у майбутнє українсько-російських відносин». Він висловив сподівання, що у недалекому майбутньому наші сусіди також відкриють гімназію, в якій навчання здійснюватиметься за українськими освітніми принципами.

Окрім цього, він сказав, що країні потрібні спеціалісти з гарним освітнім рівнем, який відповідає як українським, так і російським вимогам. У цьому контексті завдання представників столичної влади — домовлятися з московськими колегами щодо відкриття подібних навчальних закладів у столицях держав.

Глава уряду подякував інвесторам за відкриття українсько-російської гуманітарної гімназії й наголосив на важливості вкладення інвестицій в освіту. Окремо ж висловив сподівання, що для обдарованих дітей, батьки яких не зможуть профінансувати навчання, виділятиметься квота.Російські виші відчинять двері українцям, автор —
Рейтинг статьи: 95% из 100 возможных. Голосов всего: 1. Отзывов пользователей: 1.

Источник: www.ukurier.gov.ua

Еще новости

ЮФ Sayenko Kharenko ...
08:15, 12.05.2014

Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы {lang: 'ru'}